Vyrovnají letos muži převahu žen v hlavní kategorii Osobnost Českého Goodwillu?

13/06/2016

Loni v této kategorii zvítězil Václav Kádner, majitel společnosti Lesoservis, který se stal historicky prvním mužem, který titul Osobnost získal. Jinak mužští účastníci ocenění mírně převažují.

Premiérového ročníku Český Goodwill 2013 se z celkového počtu 19 nominovaných zúčastnilo 47 % žen. V zastoupení mezi oceněnými, kteří získali i věcné ceny, tvořily ženy dvě pětiny. V kategorii Inovace tehdy zvítězila Adéla Zrubecká, spolumajitelka kosmetické firmy Nobils Tilia. Dámu také veřejnost zvolila za Osobnost Českého Goodwillu 2013. S převahou téměř třetiny všech došlých hlasů se jí stala Michaela Hustá, majitelka soukromé oční kliniky OČNÍ EU.

V následujícím roce zastoupení žen mezi nominovanými účastníky ocenění Český Goodwill pokleslo na 25 %. Čtvrtinu měly ženy i na předních příčkách jednotlivých kategorií. Muže v roce 2014 'porazily' čtyři ženy - Jana Erbová (ACT servis, Partner Českého Goodwillu 2014), Šárka Litvinová (Asiana, spol. s r.o., 2. místo v kategorii Inovace Českého Goodwillu 2014), Dagmar Suissa (LMC s.r.o., 2. místo v kategorii Mecenáš Českého Goodwillu 2014) a v hlavní kategorii Osobnost opět největší přízeň veřejnosti získala žena - marmeládová královna Blanka Milfaitová, která v napínavém souboji zvítězila nad Pavlem Makovským, ředitelem LIGS University.

Loni poprvé zvítězil v kategorii Osobnost Českého Goodwillu muž - Václav Kádner (Lesoservis)

Konečně loni získaly ženy zatím nejvyšší podíl mezi nominovanými účastníky projektu Český Goodwill. Nominaci jich v roce 2015 přijalo celkem 48 %, i když na předních příčkách nakonec dominovaly pouze 4 z nich: Zuzana Ceralová Petrofová (PETROF, spol. s r.o.), Simona Havlová (Tadeáškovy jesličky)Bohuslava Šenkýřová (Vysoká škola finanční a správní) a Karolina Tomascová (Správná podprsenka).

V průměru za celou historii ocenění Český Goodwill tedy ženy zaujímají mezi nominovanými účastníky dvě pětiny (39 %). Tento počet ovšem nezohledňuje dámy, které jsou ve vedení a podílejí se na řízení rodinných firem, jako jsou například společnosti RCP Praha, LORIKA CZ, Řeznictví - uzenářství Antonín Hlinský a řada dalších. Ženy mají nezastupitelnou úlohu ve společnosti i v projektu Český Goodwill. Přesvědčivě o tom hovoří sama hlavní kategorie veřejnosti Osobnost Českého Goodwill, které dosud ženy vládnou.

Udrží si svou převahu i nadále? Záleží pouze na Vás, nominovat Vaše morální a podnikatelské vzory můžete až do konce června.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů