Koho si váží lidé na Vysočině?

25/06/2015

Český rozhlas region Vysočina je mediálním partnerem třetího ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2015. Nominace veřejnosti, na kterých je Český Goodwill primárně založen, právě vrcholí. I Vy můžete vyjádřit uznání podnikateli nebo firmě v našem regionu, kterých si vážíte pro jejich odpovědný přístup k podnikání. Nominujte je do nejpozději do 30. června!

Nominace jako nejvyšší ocenění

Podnikání je pěkná dřina - oceňte ty, kteří ji zvládají a ještě jsou prospěšní svému okolí. Nominační fáze na ocenění Český Goodwill potrvá už jen do konce června. Nominovat podnikatele či společnost může každý ze širokého okolí firmy, kdo jí chce veřejně vyjádřit své uznání. „Důvody pro nominaci mohou být rozličné, například vysoké morální kvality nominovaného, odpovědný přístup k podnikání, férové jednání se zaměstnanci, dodavateli či odběrateli, nebo komunitní činnost firmy v regionu,“ uvedla Markéta Nová, manažerka projektu Český Goodwill. Zdůraznila při tom, že již samotná nominace je pro podnikatele tou největší odměnou za dobře odvedenou práci.

A reakce účastníků přechozích ročníků ocenění její slova potvrzují. „Velmi příjemný pocit, po 23leté práci mé, mých dvou synů a velmi slušných, profesně naprosto spolehlivých, důsledných, vysokoškolsky vzdělaných spolupracovníků mého managementu, včetně 230 zaměstnanců, je jakýmsi vyjádřením ocenění naší práce. Cítím, že nás naše společnost vnímá jako dobré a spolehlivé partnery,“ řekl továrník Jan Prantl, majitel společnosti Prantl Masný průmysl z Žirovnice, a dodal: „Návrh na nominaci ČESKÉHO DOBRÉHO JMÉNA je pro mě velikou ctí.“

Ocenění pro malé i velké

 „K hlavním cílům projektu patří snaha ocenit poctivou práci, podpořit českého podnikatelského ducha, motivovat veřejnost k pozitivnímu myšlení a ukázat, že podnikatel nerovná se podvodník, lhář či parazit,“ řekla Markéta Nová. V rámci ocenění Český Goodwill tak mají stejné šance malé i velké firmy. Nerozhoduje zde velikost ani výše obratu, důležitá je čestnost a morální integrita nominovaných. Účast v projektu je navíc zcela zdarma pro nominující i nominované.

Další nominaci v Kraji Vysočina loni získal od jednoho ze svých zaměstnanců Josef Prášek, předseda představenstva firmy VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti. Není divu, neboť tento vážený český podnikatel za svůj nejčastější projev dobré vůle považuje: „Být férový, slušný partner a včas plnit své závazky vůči svým odběratelům, dodavatelům, státu a zaměstnancům.“ Za rozvoj krejčovského řemesla a budování úspěšné oděvní firmy, jejíž kořeny sahají do roku 1931, získal Josef Prášek 2. místo v kategorii Tradice Českého Goodwillu 2014.

Celkem se dosud ocenění Český Goodwill zúčastnilo na osmdesát firem, kterých si lidé váží. Výherci získali ceny v souhrnné hodnotě přesahující půl druhého milionu korun. Důležitým benefitem pro rozvoj podnikání nominovaných firem je též zviditelnění v médiích, které na účastníky ocenění Český Goodwill čeká.

Třetí ročník ocenění Český Goodwill 2015 se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jaroslavy Jermanové, ministra zemědělství Mariana Jurečky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Nad transparentním průběhem celého projektu dohlíží certifikační autorita TÜV SÜD Czech.

Řemeslo má zlaté dno a s poctivostí nejdál dojdeš. Máte ve vašem okolí firmu, na kterou tato přísloví platí i dnes? Máte svého farmáře, pekaře, kováře či truhláře, kterých si vážíte pro jejich poctivý přístup k podnikání? Nominujte je na ocenění Český Goodwill nejpozději do 30. června!

Zdroj: Český Goodwill

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů