Biopekárna Zemanka, s.r.o.

Jan Zeman

Ročník 2018

Představení nominované firmy

Biopekárna Zemanka, s.r.o. je ryze česká rodinná firma, která se již od roku 2006 zabývá výrobou sladkých bio sušenek a slaných bio krekrů podle vlastních originálních receptur.

Všechny produkty nesou označení bio, protože se při výrobě používají jen suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. Výrobky zároveň neobsahují palmový tuk, umělé ztužené tuky, bílý rafinovaný cukr, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.

V Zemance ročně vyrobí přes 180 tun pečiva a produkty vyváží do 11 zemí v Evropě.

Firma je držitelem mezinárodního certifikátu IFS (International Food Standard), veganské licence od společnosti The Vegan Society, bezlepkové licence od Sdružení celiaků České republiky a Fairtradové licence programu kakao.

V Zemance uplatňují pravidla ekologicky šetrného provozu. Používají pouze ekologické čistící prostředky, recyklované kartony a papíry a energii odebírají pouze z obnovitelných zdrojů.

Jsme vybíraví. Jsme rozmazlení. Jsme nerozumní.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci na ocenění Český Goodwill dozvěděl?

Radost.

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci na ocenění Český Goodwill přijmout?

Věřím, že je nutné sdílet příběhy o poctivém podnikání srdcem, které může být úspěšné. Inspirovat, že nadšení, férovost, opravdovost a pracovitost mohou v byznysu fungovat a dokonce být výhodou. A dát vědět ostatním, že my v Zemance tak žijeme každý den.

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

Ohleduplnost ke každému ve svém okolí. 

Odpovídal Jan Zeman, majitel firmy Biokárna Zemanka

Důvod nominace

Nesmírná houževnatost, nadhled a optimismus při vedení rodinného podniku. S těžkostmi se potýká s noblesou a skvěle vede a motivuje tým.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

Spolupracovník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů