FTV Prima | mediální partner

Skupina Prima provozuje v České republice vysílání devíti volně šířených televizních stanic. Hlavní z nich je plnoformátová TV Prima pro celou rodinu, jejíž obsah zrcadlí kanál s posunutým programem o jednu hodinu Prima +1.

Na mladší muže se orientuje stanice Prima COOL, další je Prima LOVE, zaměřená na odpočinkové pořady převážně pro ženy. V portfoliu skupiny nechybí ani dokumentární kanál Prima ZOOM a filmový kanál Prima MAX, na detektivní a kriminální pořady se pak zaměřuje Prima KRIMI. V roce 2020 přibyl do rodiny Prima zpravodajský kanál CNN Prima NEWS. V roce 2021 došlo ke spuštění nového kanálu Prima STAR, který přináší pořady vlastní tvorby.

Skupina Prima má široké portfolio webů (např. iPrima.cz, Prima COOL, Prima LAJK, Prima ŽENY, Prima FRESH). Průměrný měsíční zásah médií skupiny Prima je téměř 100 % ekonomicky aktivní populace ČR (15–69 let), díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

Skupina Prima měla v dubnu 2021 průměrný share 25,37 % u celodenního vysílání a 26,30 % v prime time v CS 15+. Hlavní kanál Prima dosáhl share 13,40 % v celodenním vysílání a 15,69 % v prime time v CS 15+. Hodnota share zpravodajské multiplatformy CNN Prima NEWS vystoupala na rekordních 0,95 % v CS 15+.

Nejsledovanějším pořadem na Primě byl v roce 2020 seriál Slunečná, který se zároveň stal nejsledovanějším dlouhoběžným televizním seriálem. Epizodu vysílanou v úterý 14. dubna 2020 si nenechalo ujít 1 625 000 diváků (share 35,63 %) v CS 15+. Ve videoarchivu Primy měla Slunečná v roce 2020 téměř 23 milionů video views, každý díl průměrně sledovalo 123 782 diváků. Merchandising k tomuto seriálu se stal jedním z nejúspěšnějších v historii televize. 

Od listopadu 2019 sídlí skupina Prima v nově zrekonstruovaných prostorách polyfunkčního objektu VINICE v Praze–Strašnicích. Velkorysé kancelářské prostory se nacházejí ve čtyřech nadzemních patrech, technické a provozní zázemí televize zabírá dvě podzemní podlaží, kde mohou zaměstnanci parkovat auta či bicykly. Kromě tří televizních studií se v budově skupiny Prima nachází i šest rozhlasových studií, Fresh kavárna, dětská skupina Primáček a k dispozici je i dvanáct zasedacích místností pro pracovní jednání.

Více na www.iprima.cz/o-ftv-prima

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů