FTV Prima | mediální partner

Hlavní kanál televize Prima je digitálně šířený plnoformátový program, zaměřený na všechny diváky, kteří mají rádi původní českou tvorbu a chtějí se pobavit u televize. Vysílací schéma tvoří původní a zahraniční seriály, zpravodajství, publicistika, filmy, zábavné a hobby pořady i dokumenty.

Historie Primy sahá až do roku 1993, kdy začala jako první komerční stanice vysílat v Praze a ve středních Čechách pod názvem FTV Premiéra. Vlastní tvorba televize Prima se v prvních letech točila kolem talkshow a zpravodajských formátů. V roce 1997 se změnila cílová skupina diváků na celou rodinu, a zintenzivnila se tak vlastní tvorba. Přibyly populární pořady, např. Prima jízda, Nikdo není dokonalý a Carusošou. Prvním seriálem Primy byla Rodinná pouta (2004), v roce 2007 na něj navázaly Velmi křehké vztahy. Další roky byly ve znamení celé řady reality show, vznikly např. pořady VyVolení, Chůva v akci, Bar nebo Trosečník. V roce 2008 zahájila televize Prima vysílání první české telenovely Ošklivka Katka. V roce 2010 Prima přišla s pořadem Prostřeno! a s novým seriálem Cesty domů, ve spolupráci s TV JOJ pak natočila talentovou show Česko Slovensko má talent. V roce 2014 začala Prima vysílat dva úspěšné seriály – Vinaři a Svatby v Benátkách. Se změnou strategické cílové skupiny na dospělé ve věku 15–69 let nastal významný rozkvět vlastních pořadů – seriálů a kulinářských pořadů. V posledních letech Prima natočila celou řadu ikonických seriálů jako Přístav (2015), Ohnivý kuře (2016), Polda (2016), TEMNÝ KRAJ (2017), Modrý kód (2017), Černé vdovy (2019), Einstein – příběhy nesnesitelného génia (2020), Sestřičky (2020), Hvězdy nad hlavou (2021), Dvojka na zabití (2021) a Duch (2022). Diváckými fenomény se staly seriály Slunečná (2020) a ZOO (2022).

INOVACE

Skupina Prima se řadí mezi progresivní firmy, které fungují napříč nejdůležitějšími mediatypy, působí na poli eventů, vydávají knihy, časopisy i merchandising. Na českém mediálním trhu Prima patří mezi lídry v oblasti profesionálního gamingu (esports) a v nabídce produktů pro hybridní televizi (HbbTV). Je významným koproducentem českých filmů a dokumentů.

Na začátku roku 2023 skupina spustila novou videoslužbu prima+. Obsah této platformy je zacílen na celou rodinu. Vedle televizních předpremiér nabízí tisíce filmových i seriálových titulů a exkluzivní vlastní seriálovou tvorbu pod hlavičkou prima+ ORIGINALS. Jedná se o dosud největší online projekt skupiny Prima v její historii.

Jako jediná flexibilní videoslužba na českém trhu umožní prima+ uživatelům konzumovat obsah na základě výběru ze tří tarifů, přičemž každý z nich nabízí až pět unikátních profilů. Základní nabídka FREE je zdarma s reklamou a umožňuje přístup do videoarchivu pořadů. Rozšířená nabídka LIGHT nabízí uživatelům navíc předpremiéry oblíbených Prima pořadů a seriálů, více než dva tisíce českých i zahraničních titulů a také exkluzivní obsah prima+ ORIGINALS. Tarif PREMIUM obsahuje kompletní nabídku v nejkvalitnější FullHD kvalitě již zcela bez reklam.

HODNOTA ZNAČKY

Skupina Prima patří mezi přední a nejsilnější mediální domy. V současné době provozuje vysílání jedenácti celoplošných televizních a šesti rozhlasových stanic, dvou desítek webových portálů a více než padesáti profilů na sociálních sítích, vydává šest tištěných magazínů a ročně pořádá desítky eventů pro novináře, klienty i veřejnost. Díky pestré paletě médií a masivnímu zásahu dokáže klientům ušít komunikační řešení na míru a oslovit všechny ekonomicky aktivní obyvatele ČR. Multiplatforma CNN Prima NEWS patří podle Reuters mezi TOP 5 nejdůvěryhodnějších médií na českém trhu.

KOMUNIKACE A ÚSPĚCHY

Kreativní kampaň k uvedení streamovací platformy prima+ vsadila na originální komunikační koncept ve světě videoslužeb, pomocí kterého bude stávajícím i potenciálním uživatelům možné jednoduše, srozumitelně a s humorem doporučovat afinitní obsah. Práce na kreativní kampani započaly rok před spuštěním, přičemž jejímu samotnému vývoji předcházel detailní výzkum cílové skupiny a dostupných streamingových platforem. Členové rodinky Plusákových pomocí vtipných rodinných zápletek spojených v krátkých skečích doporučují obsah vybraným cílovým skupinám. Za kreativním konceptem stojí agentura ESPRESOO communication, branding vyvinulo studio Dynamo design.

UDRŽITELNOST A CSR

Skupina Prima již dlouhodobě realizuje komunitní projekty pod hlavičkou Prima SVĚT, podporuje neziskové organizace a charitativní projekty, a to nejen finančně, ale i poskytnutím mediálního prostoru. Dosavadní CSR strategie firmy jde ruku v ruce s její filozofií coby přátelské rodinné stanice, která je součástí každodenního života diváků a s níž mohou společně prožívat všechny své emoce, radosti i starosti.

Skupina Prima mediálně podporuje napříč všemi mediatypy osvětové projekty a neziskové organizace, které jsou transparentní, smysluplné a u kterých je vždy jasně deklarován jejich záměr a cíl. Za posledních pět let věnovala Prima mediální prostor nejméně za 800 milionů korun. Dlouhodobě spolupracuje s Českým výborem UNICEF, Českým červeným křížem, Potravinovou bankou, WOMEN FOR WOMEN, Kapkou naděje nebo s Fondem ohrožených dětí i Oděvní bankou. Mediálně podporuje Avon pochod i Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem Nadace Terezy Maxové dětem a Yellow Ribbon Run.

V rámci projektu Prima SVĚT, který funguje již od roku 2018, skupina Prima v loňském roce realizovala hned tři proměny nemocničních prostor – dětské stomatologie a ortopedie ve FN Motol a Olivovy dětské léčebny v Říčanech a zábavně-naučnou stezku v zámeckém parku v Orlové na Karvinsku.

ZAJÍMAVOSTI

  • Již druhý rok v řadě se drží skupina Prima na pozici komerční jedničky se share 27,23 % v CS 15+ v celodni.
  • Díky prezidentským volbám dosáhl web CNNPrima.cz v lednu 3 010 591 reálných uživatelů, 45 339 582 zobrazených stránek a 29 267 972 video views.
  • Facebookové a instagramové profily skupiny Prima měly za 1. čtvrtletí roku 2023 celkem 1 miliardu impresí. Nejen díky počtu impresí, ale i vysoké míře zapojení uživatelů jsou naše sociální sítě jedny z nejsilnějších na českém trhu.

 

Více na www.iprima.cz/o-ftv-prima

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů