CSR v Česku předčila očekávání

01/05/2013

První ročník mezinárodní soutěže European CSR Awards, který se uskutečnil 16. dubna v Praze, potvrdil, že společenská odpovědnost firem v České republice je na srovnatelné úrovni jako ve Velké Británii či Rakousku.

Soutěžilo se ve dvou základních kategoriích - malé a střední podniky a velké firmy. Do soutěže se přihlásilo neočekávaných 34 společností s celkem 41 projekty. V kategorii SME porotu nejvíce oslovily Schody do života, jejichž prostřednictvím domažlická stavební společnost První chodská pomáhá chlapcům z dětských domovů nalézt smysluplné uplatnění na trhu práce. Rovněž prvenství ve druhé kategorii získal projekt usnadňující hledání práce mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy, který připravila společnost Accenture společně s Nadací Terezy Maxové. Soutěž se uskutečnila ve 28 zemích pod záštitou Evropské komise a vítězové národních kol si pojedou převzít své ceny do Bruselu.

Neočekávaně vysoký počet přihlášených společností a projektů dokládá, že podnikatelé v Česku nejsou jen parazity, ale naopak si velmi dobře uvědomují společenskou odpovědnost ke svému okolí, stakehloderům, a zohledňují ji ve svých firemních strategiích. Její rozsah a skutečnost, že se jedná o ryze dobrovolné aktivity, vypovídají o vysokých morálních kvalitách majitelů a výkonných ředitelů, které jsou nezbytným předpokladem pro dlouhodobě udržitelný růst na bázi win-win, a také o tom, že české podnikatelské prostředí je vyspělé, na srovnatelné úrovni se západoevropskými státy, v nichž kultivace podnikání nebyla na čtyřicet let přerušena.

Zdroj: iHned.cz a HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů