7 dobrých důvodů, proč nominovat na ocenění Český Goodwill

29/05/2017

Jubilejní 5. ročník ocenění Český Goodwill letos uzavírá nominační fázi už 31. května 2017! Využijte poslední šanci a nominujte do středeční půlnoci podnikatele nebo společnost, kterých si vážíte. Důvody proč si někoho vážit jsou zcela individuální, ale proto proč nominovat existuje 7 dobrých důvodů, které jsou společné pro všechny nominace.

1.       Poskytnete pozitivní feedback a motivaci

Nominace na ocenění Český Goodwill znamená veřejně vyslovit uznání podnikateli, kterého si vážíte, za jeho odpovědný přístup k podnikání, férový přístup k zaměstnancům nebo obchodním partnerům, etické jednání v byznysu, nebo podporu, kterou poskytuje komunitám v místě, kde podniká.

„Takové uznání je obrovskou odměnou za poctivou práci a nominovaným poskytuje obrovskou motivaci a sílu do dalších projektů,“ přiblížila zkušenosti ředitelka poradenské firmy Hlavatý & Partners Consulting Group (HPCG) Lenka Hlavatá, která je autorem a pořadatelem ocenění Český Goodwill.

2.       Posílíte váš vztah s nominovaným

Nominace na ocenění Český Goodwill má také sílu posílit kvalitu vztahu, který je mezi nominujícím i nominovaným. Zavřete oči a jen si to představte: někdo věnuje svůj čas, aby vám vyjádřil veřejné uznání za každodenní dřinu, a dal ostatním najevo, že jste to právě vy, koho si upřímně váží… Jak se pak změní váš pohled na něj?

3.       Ukážete, jaké hodnoty jsou pro vás důležité

Čestnost, pracovitost, pokora, zodpovědnost, vytrvalost, poctivost… Osobnostních kvalit, které musí mít každý podnikatel, aby uspěl a byl v očích druhých vzorem, je celá řada. Nároky, které podnikání klade na člověka, jsou veliké, a ti, kdo jim dokáží dostát, si zaslouží obdiv veřejnosti. Řekněte vaší nominací, proč si daného podnikatele vážíte, a ukažte, jaké hodnoty jsou pro vás důležité.

4.       Upozorníte na skvělé produkty či služby

V České republice existuje spousta podnikatelů a firem, které tvoří reálné hodnoty, budují dobrou budoucnost pro celou společnost a jsou páteří ekonomiky. Celá řada z nich se může pochlubit skvělými produkty a službami, které vytváří národní bohatství ČR a jsou pro ni jedinečné. Vaší nominací také upozorníte na poklady, na které můžeme být náležitě hrdí.

5.       Umožníte firmě, které si vážíte, akcelerovat další rozvoj jejího podnikání

Vaše nominace může nominovanému otevřít dveře do světa záře reflektorů a mediálního zájmu. Účast v projektu zvýší povědomí o firmě mezi širokou veřejností a mohou se o ní dozvědět další potenciální zákazníci, zaměstnanci, obchodní partneři nebo investoři. Navíc finalisté získají hodnotné ceny, které jim pomohou akcelerovat a dále rozvíjet jejich odpovědné podnikání.

6.       Ukážete, že odpovědný přístup k podnikání se vyplatí

Podnikat poctivě není v dnešní době zrovna jednoduché. Podnikatel musí být velmi pevně přesvědčen o svém cíli, věřit, že dělá správnou věc, a být vytrvalý. Přesto i ten nejsilnější člověk někdy zaváhá, zda to všechno má smysl a není to spíš čiré bláznovství. Vaše podpora, kterou mu pošlete prostřednictvím nominace na ocenění Český Goodwill, je proto důležitá a ukážete tím široké veřejnosti, že odpovědný přístup k podnikání se vyplatí.

7.       Sami budete odměněni

A co z toho budete mít vy? Kromě dobrého skutku, který odesláním nominace vykonáte a budete z něj mít dobrý pocit, se můžete také těšit na odměnu od pořadatele. V září bude probíhat hlasování veřejnosti, z něhož vzejde nositel titulu Osobnost Českého Goodwillu. Do této kategorie jsou automaticky zařazeni všichni finalisté, kteří svoji nominaci přijmou a projektu se zúčastní. Pokud se Osobností Českého Goodwillu stane ten, koho jste nominovali vy, odmění pořadatel zajímavou cenou i vás.

Říci o někom, že si ho opravdu upřímně vážíte, nemusí být vždy jednoduché. Zkuste se zamyslet, zda ve vašem okolí někoho takového znáte. Může to být váš obchodní partner, šéf, nebo i podnikatel, který ve vašem městě sponzoruje třeba mládežnický sport. Účast v projektu Český Goodwill je zcela zdarma – pro vás i pro toho, koho nominujete. Zde můžete nominovat můžete do půlnoci 31. května 2017.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů