Zvláštní cena partnera putovala do muzea

04/11/2016

Partner ocenění Český Goodwill, mediální skupina Lagardère, se rozhodl udělit Zvláštní cenu organizaci, která pomáhá zachovat již mnohdy zapomenuté tradice a hodnoty. To vše formou velmi živou a aktuální, kterou ocenili nominující i členové poroty.

Jedinečné a úžasné místo – to říkají všichni o Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které vede jeho ředitel Jindřich Ondruš, který si i přes nabitý program cenu osobně převzal z rukou Petra Uchytila, ředitele strategického marketingu společnosti Lagardere Active ČR.

"Nechceme budovati mrtvé skladiště budov a předmětů, chceme zbudovati pomocí praktického národopisu živé muzeum, v němž zděděné tradice valašské minulosti a svéráz plemene a bydliště lidu jsou udržovány při životě výkony práce, zvyky, tanci, zpěvy a obřadnostmi lidu." Takové, na svou dobu zcela moderní názory, vyslovil již zakladatel Valašského muzea v přírodě Bohumír Jaroněk, a současné vedení se jimi i nadále řídí.

"Vážím si nominace Český Goodwill, díky které se rozšíří povědomí o naší instituci a našem regionu," uvedl ředitel Ondruš. (Foto © MČ Praha 1)

Díky Zvláštní ceně partnera a cenám, které věnovali pořadatel a partneři ocenění Český Goodwill, se povědomí o tomto, slovy nominující osoby, jedinečném místě, rozšíří ještě o to více.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů