Zláštní cena poroty letos ocenila 2 firmy

03/11/2016

Zvláštní cenou se letos porota rozhodla ocenit dvě organizace, které sice nejsou podnikateli v pravém slova smyslu, a proto je nebylo jednoduché zařadit, resp. ocenit v některé ze základních kategorií ocenění Český. Jejich přínos pro společnost je přesto natolik záslužný, že nemohl zůstat bez vyjádření uznání.

Zvláštní cenu poroty tak ve 4. ročníku ocenění Český Goodwill netradičně sdílejí dvě firmy, které pomáhají pacientům postižených vzácným onemocněním, tzv. "nemocí motýlích křídel". Tato porucha genomu postižených je nevyléčitelná a pacientům i jejich rodinám a okolí působí obrovské komplikace. Vyrovnat se s nimi jim pomáhají partnerské organizace EB Centrum ČR a DEBRA ČR. První tvoří specializovaný tým lékařů, který pečuje o pacienty samotné, druhá poskytuje potřebnou podporu a poradenství rodinám a blízkému okolí pacientů. 

Alice Brychtová, t.č. na mateřské dovolené, v zastoupení současnou ředitelkou Lucií Markovou, DEBRA ČR, z.ú.(uprostřed) a Hana Bučková, EB Centrum (vpravo) převzaly Zvláštní cenu poroty z rukou Evy Svobodové, ředitelky Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (vlevo).

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů