Mecenáš ČG pro rok 2016 je výjimečný

30/10/2016

De fato každá z firem, které byly v letošním 4. ročníku nominované na ocenění Český Goodwill, dělá dobrovolně pro okolí své firmy něco nad rámec své hlavní podnikatelské činnosti. Přesto bylo přímo do kategorie Mecenáš ČG 2016 nominováno pouze 5 firem.

Otázka, které dvě z nominovaných firem by měly sdílet bramborovou pozici, byla tedy pro porotu o mnoho zapeklitější než v případě ostatních kategorií. Po zralé úvaze se proto porotci nakonec rozhodli vyřešit ji šalamounsky. V kategorii Mecenáš ČG 2016 tak bylo letos uděleno pouze 1. místo, ostatní pozice zůstaly neobsazeny.

Jediným oceněným v kategorii Mecenáš se pro rok 2016 stal Jan Tuček, ředitel výzkumné agentury STEM/MARK. Důvodem pro toto rozhodnutí byl pro bono projekt společnosti, který se zcela vymykal běžné dobročinnosti ostatních firem napříč ročníkem. Dalším důvodem byl výjimečně široký celospolečenský přínos tohoto projektu oceněné firmy.

Jako jediný ocenění Mecenáš ČG2016 získal Jan Tuček, ředitel společnosti STEM/MARK.

Porota ocenění Český Goodwill udělila cenu Mecenáš ČG2016 společnosti STEM/MARK za speciální výzkumný projekt, ve kterém se společnost zaměřila na lidi v předdůchodovém a nastupujícím důchodovém věku a na vyvracení různých mýtů a stereotypů spojovaných se seniory.

"O výsledky průzkumu se navíc firma nezištně podělila s odbornou veřejností. Výrazným způsobem tak přispěla k proměně aktuálního povědomí o lidech v předdůchodovém věku a v konečném důsledku také zvyšení jejich relevance na trhu i ve společnosti," vysvětlila Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka poradenské společnosti HPCG, která ocenění Český Goodwill pořádá.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů