O kolik se rozroste rodina Český Goodwill?

21/06/2016

Do konce nominační fáze 4. ročníku ocenění Český Goodwill právě zbývá 10 dní. Na ocenění Český Goodwill 2016 dosud veřejnost nominovala 77 podnikatelů a společností, kterých si váží. Potvrzuje se tak trend z uplynulých let, že závěrečné dny a týdny bývají na počet nominací nejsilnější.

Zatímco v prvním měsíci přicházely v průměru 2 nominace denně, poslední týden je to 5 až 7 nominací vážených českých firem za jediný den. "Již nyní vidíme, že letošní ročník je unikátní v tom, téměř každá nominace je jedinečná. Snad žádná z firem nebyla nominovaná dvakrát nebo víckrát," hodnotí manažerka projektu Markéta Nová. Z důvodu duplicity tak letos organizátor pravděpodobně vyřadí jen minimum nominací.

"Také letos opět vidíme opakovanou nominaci firem, kteří získali uznání veřejnosti za jejich odpovědný přístup k podnikání již v minulých ročnících ocenění Český Goodwill," dodává Nová, podle které je to důkazem, že si firmy svou nominaci skutečně zasloužily a závazek, který z jejího přijetí současně plyne, nevzaly na lehkou váhu.

O kolik se letos rozroste rodina Český Goodwill, zatím ale předjímat nelze. Po skončení nominační fáze organizátor nejprve všechny nominované osloví a informuje je o tom, že byli nominováni a co to pro ně znamená, jak vysvětluje Markéta Nová: "Nominace není žádné o nás bez nás, každý z nominovaných musí nejprve svou nominaci přijmout a s účastí v projektu Český Goodwill souhlasit."

Od premiérového ročníku 2013 se rodina Český Goodwill výrazně rozrostla.

Medailonky všech nominovaných firem, které se staly úspěšnými finalisty ocenění Český Goodwill 2016 budou 31. srpna uveřejněné na webu cesky-goodwill.cz, kde současně 1. září odstartuje hlasování veřejnosti o titul Osobnost Českého Goodwillu. "Například loni nastala situace, že svou nominaci přijalo celkem 65 firem, ale třem z nich se nepodařilo dokončit práce na medailonku, takže svou účast na začátku září odvolaly," přibližuje Nová s tím, že za finalisty lze považovat skutečně jen podnikatele a společnosti, které včas splní všechny podmínky k účasti v projektu.

Za uplynulé ročníky bylo celkem přijato 239 nominací, z toho jen necelých 60 %, konkrétně 140 firem, svou nominaci přijalo a projektu Český Goodwill se zúčastnilo. Medailonky všech finalistů v jednotlivých ročnících si můžete prohlédnout v Archivu ocenění.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů