"Řiďte se vlastním nosem," radí Adéla Zrubecká

31/05/2016

Předposlední z řady květnových rozhovorů byl krásně voňavý. Na otázky publika na Facebooku Český Goodwill odpovídala on-line Adéla Zrubecká, majitelka společnosti Nobilis Tilia, která se zabývá aromaterapií a vyrábí přírodní kosmetiku.

"Adéla Zrubecká udělala pro rozvoj aromaterapie v ČR mnoho práce, a to i přes velice vážné onemocnění, které ji postihlo. Nobilis Tilia je nejen podnik vyrábějící opravdu čistou přírodní kosmetiku s minimem přídatných látek, ale i jakési vzdělávací centrum, kde je možno učit se, jak zakládat a starat se o permakultury, jak pěstovat různé zdraví prospěšné byliny..." tak zněl nominační důvod, který paní Zrubecké a její firmě v premiérovém ročníku ocenění Český Goodwill 2013 přinesl spolu s veřejným uznáním jejich odpovědného přístupu k podnikání také prvenství v kategorii INOVACE.

Podle nominující dámy je toho mnoho, co je na této zajímavé značce hodno úcty a respektu, a od té doby, co jí zná, jinou kosmetiku již nenakupuje, protože v Nobilis Tilia svoji práci dělají skutečně od srdce.

To bylo znát i z odpovědí v on-line rozhovoru, který se na Facebooku Český Goodwill, uskutečnil 25. května. Paní Zrubecké přišlo rekordních 16 dotazů. Tazatelé se dozvěděli, že aromaterapie je zázračná metoda, která pomáhá léčit tělo i duši a klíč při výběru správných vůní je poměrně jednoduchý. "Řiďte se vlastním nosem, ten je nejlepším vodítkem, co vaše tělo či duše potřebuje," poradila Adéla Zrubecká, která se k přírodní kosmetice dostala právě přes aromaterapii a propojení se Zbyňkem Šedivým, který společnost Nobilis Tilia před 22 lety založil. "Přírodní kosmetika je pro mě přirozenou nadstavbou aromaterapie (a obráceně)," prozradila Zrubecká.

Řadu bylinek si v Nobilis Tilia pěstují na vlastní zahrádce v Krásné Lípě, ostatní dovážejí od prověřených dodavatelů

Aromaterapie stejně jako přírodní kosmetika může pomoci s celou řadou neduhů, od unavené nebo problematické pleti až po problémy duše a srdce, ať už z nešťastné lásky, sklíčené nálady nebo jiných vlivů okolí, které lidskou mysl vyvádějí z rovnováhy. "K tomu je aromaterapie předurčená! Vyberte si, co Vám voní a zlepšuje náladu, a pak už se jen nechte vézt na vlně pohody...," doporučuje Adéla Zrubecká. To, že aromaterapie může druhotně zlepšit i fyzické zdraví člověka, je nabíledni. Převážná část nemocí je totiž psychosomatického původu a právě zde hraje hlavní roli duševní rovnováha, ke které vonné oleje pomáhají. 

Nobilis Tilia má i řadu přírodní kosmetiky určenou speciálně pro muže, protože dnes už neplatí staré přísloví, že 'pořádný chlap má smrdět potem a kravským hnojem'. Ta je založená na osvěžujícím aroma citrusů s exotickými tóny kokosu a gardénie a kořenitým nádechem hřebíčku a pepře. Ale pozor, takový balzám po holení je podle Adély Zrubecké návykový!

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů