"Našemu nejstaršímu studentovi je přes 60 let," prozradil Pavel Makovský

10/03/2016

Studovat může člověk v každém věku, to  dnes potvrdil ředitel LIGS University Pavel Makovský, který odpovídal na otázky publika v rámci druhého on-line rozhovoru na Facebooku Český Goodwill. Věkové rozmezí studentů univerzity, kterou Makovský vede, se podle podle jeho slov pohybuje od čerstvých absolventů jiných škol až po velmi zkušené manažery.

"Například nejstaršímu studentovi je více než 60 let, nejmladší jsou pak po škole," uvedl v odpovědi na otázku, jak nejdéle po škole je ještě reálné úspěšně studovat další vysokou školu. Studium je přístupné široké škále zájemců i díky moderním metodám výuky, které na LIGS University využívají. "Používáme výuku podporovanou počítačem, internetem, elektronickou skype a dalšími formami komunikace," vysvětlil Pavel Makovský a doplnil, že konkrétně se jedná o různé formy e-learningu, webináře, elektronické materiály či konzultace. "Jedná se o moderní a efektivní formy výuky, které jsou zajímavé a přínosné pro zaměstnané a jsou jimi aktivně využívány," dodal.

Studium si každý může sám sestavit přímo na míru svým potřebám. Podle Makovského zvolený vzdělávací model kombinuje to nejlepší ze vzdělávacího systému aplikovaného v USA i v Evropě. "Výběr jazyka či kombinace výukových jazyků je jedna z výhod LIGS University," myslí si její ředitel. Pro každý jazyk přednášejí jiní tutoři, i když jsou i tací, kteří zajišťují výuku ve více jazycích.

Diskutující se shodli, že ani na soukromé vysoké škole není studium snadné. Jinými slovy, že si školu studenti platí, ještě automaticky neznamená, že titul "dostane každý". "LIGS do této kategorie patří," potvrdil Pavel Makovský. Přesto na škole, kterou řídí, studují studenti z více než dvaceti zemí světa. "Naším cílem je přínos pro studenty a absolventy pro jejich pracovní i osobní život. A jsem velmi rád, že se nám to podle hodnocení studentů daří," uzavřel Makovský. Celý rozhovor s ředitelem LIGS University, která letos slaví 10 let své působnosti v ČR, si můžete přečíst zde.

Pavel Makovský se díky hlasům veřejnosti umístil na stříbrné příčce v kategorii OSOBNOST Českého Goodwillu 2014

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů