"Okolo úplňku jsou děti naprosto neovladatelné," říká Simona Havlová

07/03/2016

K založení firmy ji vedla vlastní potřeba, k rozjezdu podnikání jí stačily čtyři měsíce. Dva roky od rozjezdu Simonu Havlovou trápí jediná věc - že nezačala daleko dříve. Přečtěte si, co dalšího prozradila majitelka firmy Tadeáškovy jesličky v on-line rozhovoru na Facebooku Český Goodwill.

"V dubnu 2013 jsem udělala průzkum na internetu, v květnu 2013 jsem hned začala zjišťovat informace,  v červnu 2013 jsem zařizovala dokumenty, v červenci 2013 jsme provedli vlastními silami rekonstrukci prostor, které jsem nalezla na internetu. 1. srpna 2013 jsme oficiálně otevřeli," popisuje Simona Havlová začátky svého podnikání s tím, že majitel objektu, ve kterém její firma sídlí, je asi nejlepší člověk, na kterého mohla natrefit.

Dnes její tým čítá asi 9 lidí a měsíčně jsou schopni uspokojit potřeby přibližně 20 rodičů. Tadeáškovy jesličky pro své ratolesti využívají lidé z Jablonce a okolí, někteří ale dojíždějí i z větší dálky. "Máme děti z našeho města i z vedlejších, a dokonce až ze Semil. Rodiče dojíždějí do práce a je pro ně lepší dát dítě k nám než ve městě, kde bydlí," vysvětlila paní Havlová v on-line rozhovoru.

Děti mají v Tadeáškových jesličkách pestrý program - od Dětského dne, přes různé exkurze do okolí, až například po hromadnou dovolenou u moře. Navíc její firma poskytuje flexibilní služby hlídání v domácnostech nebo tzv. kočárkové hlídání: "Jsou rodiče, kteří potřebují k lékaři a mají malé miminko. Přijdeme a v okolí pojezdíme, dokud není maminka hotová... vše řešíme dle potřeb rodičů." Největší odměnou pro Simonu Havlovou je podle jejích vlastních slov, když děti nechtějí jít z jesliček domů, nebo na ní na ulici s radostí mávají, když jí poznají.

Vedení firmy má však i své méně veselé stránky. Jednou z nich bezesporu je časová náročnost podnikání. "Vstávám ve 3:55 a jedu směr Liberec na hlídání... Ve 23 se dostávám domů a blahem slintám. Pak už si většinou nic nepamatuji," líčí Simona Havlová svůj běžný pracovní den. Další kontroverzní oblastí je očkování dětí. Na ni i řadu dalších přišla řeč během on-line rozhovoru, který se dnes odehrál na FaceBookovém profilu Český Goodwill. Na celý rozhovor se můžete podívat zde.

Simona Havlová získala 2. místo v kategorii PARTNER Českého Goodwillu 2015.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů