Porota dnes volila "vítěze" ocenění Český Goodwill 2015

29/09/2015

Právě dnes zasedala porota složená ze zástupců partnerů projektu Český Goodwill, aby zvolila nejsilnější podnikatelské příběhy v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš Českého Goodwillu 2015.

Hodnocení odborné poroty je dvoukolové, v první fázi porotci obdrží podklady od pořadatele - seznam nominovaných v jednotlivých kategoriích a odkazy na jednotlivé medailonky, na jejichž základě si každý z porotců vytvoří svůj individuální názor, podle toho, které z příběhů nominovaných je nejvíce osloví. Ve druhém kole následuje fyzické zasedání poroty. Zde každý z porotců prezentuje svůj názor s odůvodněním a následně se hlasuje o vítězích z řad těch, kteří postoupili do užšího výběru.

Práce porotců není vůbec jednoduchá a nejinak tomu bylo i letos. "Všechny příběhy podnikatelů a firem, které jsou nominovány na ocenění Český Goodwill, jsou velmi silné a všechny zaslouží ocenit. V tomto smyslu je důležité zdůraznit, že největším ocenění odpovědného přístupu k podnikání je již samotná nominace na ocenění, a nás velmi těší, že naprostá většina nominovaných to tímto způsobem vnímá," vysvětluje Markéta Nová, manažerka projektu, a dodává: "Bohužel zatím kapacitní důvody neumožňujíí materiálně podpořit všechny nomiované, a proto probíhá volba "vítězů" v uvedených kategoriích."

Po důkladné analýze a diskusi se porotě nakonec podařilo zvolit nejsilnější příběhy v každé ze základních kategorií - Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš Českého Goodwillu 2015. Pozvání do poroty v letošním třetím ročníku přijali: Jaroslava Jermanová (1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, z důvodu náhlých pacovních povinností v zastoupení), Eva Svobodová (Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR), Petr Uchytil (Lagardere Active ČR), Vít Horálek (Vltava-Labe-Press) a Petr Hlavatý (HPCG). Nad transparentním průběhem volby dohlížel Jiří Vavřík (TÜV SÜD Czech).

Jména vítězů budou poprvé uveřejněna při slavnostním vyhlášení a předávání ocenění Český Goodwill 2015, které se uskuteční ve čtvrtek 15. října 2015 v reprezentativních prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera v Praze.

"Nyní zbývá ještě rozhodnout o tom, kdo se stane Osobností Českého Goodwillu 2015. Tuto volbu má ve svých rukách veřejnost," uvádí Markéta Nová. Pokud i Vy máte mezi nominovanými svého favorita, můžete jej podpořit tím, že mu pošlete Váš hlas. "Hlasování probíhá jednoduše on-line a každý má pouze jeden hlas," doplňuje Nová a na závěr upozorňuje: "Hlasování končí již ve středu 30. září přesně o půlnoci."

Zdroj: Český Goodwill

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů