Na ocenění Český Goodwill 2015 přišlo o 15 % nominací více

08/07/2015

Přesně o půlnoci 30. června se uzavřely nominace do 3. ročníku ocenění Český Goodwill 2015. První kolo zpracování došlých nominací ukázalo, že letos lidé zaslali celkem 88 platných nominací. V porovnání s uplynulým ročníkem se jedná o nárůst více než 15 %.

Celkem bylo v prvním kole vyřazeno jen 9 nominací oproti 42 v loňském roce. Důvody pro vyřazení byly nejčastěji duplicita a zaslání nominace mimo nominační fázi, která trvala od 15. května do 30. června. Vůbec první nominace na ocenění Český Goodwill 2015 přišla již 24. dubna 2015!

Rozložení nominací na ocenění Český Goodwill 2015 podle stakeholderů zůstává přibližně stejné jako v předchozím ročníku. Mezi skupinami nominujících opět měli nejvýraznější zastoupení obchodní partneři (40 %), kteří v porovnání s loňskem posílili zhruba o 3%. Následují nominující z řad zaměstnanců (26 %) a klientů (16 %). Zbývající nominace zaslali rodinní příslušníci (10 %) a přátelé nominovaných (8 %).

Mezi nominujícími mírně převažovali muži (61 %) nad ženami (39 %). Tři čtvrtiny nominujících souhlasilo s informováním nominovaných o tom, kdo konkrétně je nominoval.

V průběhu letních měsíců organizátor osloví všechny platně nominované s informací o tom, že byli nominováni a s žádostí o akceptaci nominace. Následovat bude příprava medailonků těch, kteří svou nominaci přijmou a budou souhlasit s účastí v projektu Český Goodwill.

Medailonky budou v závěru srpna uveřejněny na webových stránkách projektu, kde zároveň 1. září odstartuje závěrečná fáze letošního ročníku – hlasování veřejnosti o titul Osobnost Českého Goodwillu 2015. V průběhu září proběhne též hodnocení odborné poroty v základních kategoriích ocenění Český Goodwill 2015 Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Slavnostní předání ocenění Český Goodwill 2015 se uskuteční v polovině října.

Projektu se v uplynulých letech zúčastnilo již na osmdesát firem, kterých si lidé váží. V předchozím ročníku získala největší podporu veřejnosti a titul Osobnost Českého Goodwillu 2014 Banka Milfaitová, majitelka manufaktury na výrobu výtečných domácích marmelád, které slaví úspěch u nás i po celém světě. V dalších kategoriích byli loni oceněni Otakar Moťka, majitel sázavských skláren Kavalierglass (Tradice), Jiří Antoš, zakladatel Parku Mirakulum (Inovace), Jana Erbová, majitelka společnosti AC-T servis (Partner) a Petr Horký, majitel firmy HOTTECH (Mecenáš).

Organizátorem ocenění je česká poradenská skupina HPCG, na transparentní průběh hlasování i celého projektu dohlíží certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Český Goodwill 2015 se koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, ministra zemědělství Mariana Jurečky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Hlavními mediálními partnery jsou regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère a Regie Radio Music. Projekt dále mediálně podporují Český rozhlas Region, Trade News, ČIA News, MMportal.cz a SkyPaper.cz. Partnery ocenění Český Goodwill 2015 jsou společnosti Pojišťovna VZP, a.s., X Production, e.vox, Firma 2.0 a kouč Aleš Kalina.

Zdroj: Zet.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů