„Manažeři by neměli zapomínat na to, že jsou lidé,“ říká oceněná manažerka Jana Erbová

24/06/2015

Podle majitelky a jednatelky společnosti AC-T servis Jany Erbové je důležité, aby manažeři nezapomněli na to, že jsou pouze lidé, a podle toho přistupovali i ke svým zaměstnancům. Důležité je podle ní dodržovat slovo a nastavit pro každého jedince stejná pravidla. Erbová, která zvítězila v kategorii Partner soutěže Český Goodwill 2014 a v roce 2009 získala ocenění pro nejlepší českou podnikatelku v kategorii malých a středních firem, to řekla v rozhovoru pro rádio Zet. Na ocenění Český Goodwill Erbovou nominovala její bývalá zaměstnankyně.

„Já myslím, že je velmi důležité nezapomenout právě na to, že jsme lidé. Domnívám se, že je důležité, když člověk drží slovo. Když nastaví pravidla a ta pravidla platí a platí pro každého stejně,“ řekla Erbová.

Ocenění v soutěži Český Goodwill získala Erbová mimo jiné i za to, že své podnikání propojila s veřejností a s okolím, ve kterém její společnost zaměřující se na velkoobchod v oblasti železářského zboží působí.

O letošním ročníku soutěže Český Goodwill si můžete přečíst více ZDE.

„Snažíme se pomáhat těm, kteří to potřebují. Myslím si, že tak to má správně být. My se soustředíme na firmy, společenství a okolí tam, kde podnikáme, což je Praha 9. Jde o různé spolky dětí nebo tělesně postižených lidí. Financujeme také sociální auta, která rozvážejí seniory k lékaři nebo jim dováží potraviny, protože víme, že tato oblast je velmi složitá a funkce státu v ní pokulhává,“ uvedla Erbová na rádiu ZET.  

Erbová podniká v oblasti, o které si řada lidí myslí, že je spíše doménou mužů. To si majitelka firmy, jejímž hlavním produktem jsou dveřní a okenní kování, nepřipouští a říká, že s klienty vychází dobře. Podotýká ovšem, že se už setkala se situací, kdy muž pracoval na stejné pozici jako žena a přesto dostával vyšší plat.

Ženy mají dispozice být úspěšnými manažery

Podle Erbové to vyplývá z historicky zakořeněných představ, podle nichž je muž živitelem rodiny, a proto se mu také dostává lepšího platového ohodnocení. Erbová na rádiu ZET ovšem zdůraznila, že ženy mají předurčeno být kvalitními manažerkami.

„Už jen to, že se dokáží postarat o rodinu, zabezpečit vzdělávání dětí a plus ještě podnikají. Někdy mají k tomu třeba i starost o seniory, zahrádku a spoustu dalších věcí. To je předurčuje k tomu, aby byly dobré manažerky,“ myslí si Erbová.

Na druhé straně je podnikatelem muž a ten podle Erbové kalkuluje s tím, že má doma zázemí, které mu doma někdo jiný připraví. I přesto majitelka společnosti AC-T servis nesouhlasí s kvótami pro ženy v politice. Myslí si, že se situace žen na vyšších místech vyřeší postupem času. 

Originál článku, který vyšel na zpravodajském serveru zet.cz obsahuje také audiozáznam celého rozhovoru s Janou Erbovou.

Zdroj: Zet.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů