Nominace do 3. ročníku ocenění Český Goodwill vrcholí

08/06/2015

Letošní nominační fáze na ocenění Český Goodwill právě v těchto dnech vrcholí. Využijte také tuto jedinečnou příležitost vyjádřit uznání firmám, kterých si vážíte, a zašlete vaši nominaci včas. Čas, který zbývá do uzávěrky 30. 6. 2015, se rychle krátí!

Pomozte ocenit podnikatele a firmy, které jednají čestně a pro které není zisk jediným cílem. Pomozte ukázat, že slovo podnikatel v Česku není synonymem podvodníka nebo parazita. Nominovat může každý na základě vlastního žebříčku hodnot podnikatele nebo firmu, o nichž dokáže upřímně říci: "Vážím si Vás a oceňuji Vaši práci." To znamená zaměstnanci, dodavatelé, odběratelé a zákazníci, obdivovatelé, rodinní příslušníci či přátelé, kteří chtějí ocenit poctivého podnikatele.

Loni například přišlo nejvíce nominací od obchodních partnerů (37%), kteří nominací nejčastěji vyjadřovali poděkování za spolehlivou spolupráci a dlouhodobé oboustranně přínosné vztahy, kterých si cení. "Následovali je zaměstnanci, kteří s 32% představovali druhou nejpočetněji zastoupenou skupinu nominujících," doplňuje Markéta Nová, manažerka projektu Český Goodwill, a dodává: "Je to velmi potěšující zjištění, že si zaměstnanci váží svých zaměstnavatelů a nebojí se to dát najevo."

Důležité pro zaměstnance v souvislosti s nominacemi také je skutečnost, že si mohou zvolit, zda jejich šéf má znát konkrétní jméno toho, kdo jej nominoval, či nikoli. Markéta k tomu říká: "Někteří nominující z řad zaměstnanců si nepřejí, abychom nominovanému sdělili jejich jméno, ať už z důvodu skromnosti, nezištnosti, nebo proto, aby si ostatní jejich kolegové nemohli myslet, že si chtějí před šéfem "šplhnout". V nominačním formuláři si proto každý může zvolit, zda chce, abychom spolu s informací o nominaci a s žádostí o její přijetí, uvedli jméno nominujícího či nikoli." Podle zkušeností z uplynulých ročníků však tyto obavy nebývají na místě, naopak díky nominaci dochází k upevnění vztahů a zlepšení atmosféry na pracovišti.

Mezi dalšími nominujícími, kteří se na počtu loňských nominací podíleli významnou měrou, byli přátelé nominovaných podnikatelů (13%), rodinní příslušníci (11%) a další, například kolegové z oboru, spoluobčané nebo "obdivovatelé", kteří třeba s nominovaným nemají přímý vztah, ale přesto vnímají jeho přínos pro nejširší okolí a aktivity pro region, ve kterém společně bydlí, žijí a působí.

Jakou měrou budou jednotlivé skupiny nominujících zastoupeny letos? Kdo se nejvíce zasadí o to ukázat, že podnikatelé nejsou parazité, lháři ani podvodníci? Kompletní situaci budeme znát po uzavření nominační fáze, tedy brzy po 30. červnu. Do té doby můžete do výsledné podoby třetího ročníku ocenění Český Goodwill zasáhnout i Vy. Nominujte podnikatele nebo firmu, kteří jsou pro Vás vzorem, a ukažte, které hodnoty jsou právě pro Vás důležité.

Veškeré informace a nejčastěji kladené otázky naleznete v sekci O projektu. Budete-li mít jakékoli další otázky, můžete kontaktovat přímo manažerku projektu Markétu Novou, nebo využít sociální sítě: Facebook, Twitter a LinkedIn.

Těšíme se na Vaše nominace!

Zdroj: Český Goodwill

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů