Považujete dělat správné věci za samozřejmé? Pochvala přesto potěší

04/06/2015

Dobré skutky se nedějí samy od sebe, vždy za nimi stojí konkrétní člověk, který je dělá, který je jejich hnacím motorem. Vždy je potřeba věnovat jejich uskutečnění čas, energii a často i nemálo peněz. Přesto jsme si zvykli považovat je za samozřejmost. Přitom stačí relativně málo – pochválit, poděkovat, vyjádřit uznání.

Vzpomínáte si, když vás naposledy někdo pochválil? Ty pocity štěstí a radosti z uznání za dobře odvedenou práci, kdy se hned celý svět zdál o něco více přátelským, a vy jste měli pocit, že v tu chvíli zvládnete i hory přenášet? Právě nyní máte možnost tento zážitek přinést těm, na kterých vám záleží.

Uznání potěší a povzbudí

Právě totiž vrcholí nominační fáze třetího ročníku ocenění Český Goodwill 2015. Až do konce června můžete nominovat podnikatele či společnost, kterých si vážíte za jejich odpovědný přístup, osobnostní kvality, férové jednání se zaměstnanci nebo obchodními partnery či za dobré skutky, které dělají pro nejširší okolí své firmy. Záleží pouze na vás, jaké hodnoty jsou pro vás důležité a pro které druhému člověku dokážete říci: „Vážím si Vás.“

Můžete si být jisti, že tato slova dokáží zázraky a potěší firmy bez rozdílu velikosti, bohatství, oboru či místa působení. „Již samotná nominace je tou největší odměnou pro nominovanou firmu. Podnikat v dnešní době není vůbec jednoduché. A podnikat odpovědně, poctivě a přitom ještě třeba přispívat na charitu, to si jistě zaslouží upřímný obdiv,“ říká Markéta Nová, manažerka projektu Český Goodwill.

V loňském roce lidé v našem regionu nominovali na ocenění Český Goodwill dvacet čtyři firem, kterých si váží. Byla mezi nimi například společnost ALBI Česká republika, která sama rozdává radost svými výrobky. Vyrábí společenské hry, přáníčka, hřejivé plyšáky a další dárkové předměty, které dokáží vykouzlit úsměv na tváři obdarovaného. „Bylo to příjemné překvapení a povzbuzení pro pokračování v nastoupené cestě,“ vzpomíná na své pocity v okamžiku, kdy se o nominaci dozvěděl, výkonný ředitel firmy Radomír Švec.

Jeho slova dokládají, že příjemné překvapení a radost z dobře odvedené práce, které si někdo všiml, jsou pocity, které spojují všechny účastníky ocenění Český Goodwill. To potvrzuje i Květoslav Rolný st., kterého za profesionální a velmi vstřícný přístup k zákazníkovi a také za kvalitu odváděné práce nominovala spokojená zákaznice. „Nejprve překvapení a potom radost z toho, že ne pro všechny naše zákazníky je to, co pro ně děláme, samozřejmost a že si toho váží,“ říká zakladatel firmy AUTO – Rolný.

Zájem motivovat ostatní

Spolu s přijetím nominace, které čeští podnikatelé považují za výraz úcty k tomu, kdo je nominoval, přijímají dobrovolně také závazek stát se vzorem pro ostatní. „Chceme inspirovat ostatní tak, aby se i pro ně stal takový přístup samozřejmostí,“ doplňuje Vladimír Dráb, předseda představenstva akciové společnosti ČNES dopravní stavby. Toho na ocenění Český Goodwill 2014 nominoval spoluobčan, který vnímá pozitivní přínos a výraznou podporu nejrůznějších akcí v místě svého bydliště. Za všechny pak zdůrazňuje dlouholetou podporu denního stacionáře Letohrádek Vendula.

Ocenění Český Goodwill má celorepublikový zásah s důrazem na regiony. Celkem se již projektu v uplynulých ročnících zúčastnilo na osmdesát vážených českých firem.  O podobě letošního, v pořadí již třetího, ročníku ocenění Český Goodwill můžete rozhodnout i vy. Nominujte podnikatele či společnost, kterých si vážíte pro jejich odpovědný přístup k podnikání. Nominovat můžete do konce června na www.cesky-goodwill.cz.

Zdroj: Český Goodwill, HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů