Třetí nominační týden přivítá třicátou nominaci

02/06/2015

Nominační fáze třetího ročníku ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží, má za sebou první dva týdny. Během nich již přišlo celkem 24 nominací od lidí, kteří vnímají odpovědný přístup k podnikání nominovaných a chtějí jim za jejich snahu a těžkou každodenní dřinu, která je s podnikáním v jakémkoli oboru spojena, vyjádřit veřejně své uznání.

"Velmi nás těší stále rostoucí zájem a důvěra v ocenění Český Goodwill," říká Markéta Nová, která již třetím rokem projekt vede, a dodává: "Těší nás, že jeho smysl a přínos vnímají stejně nominující i nominovaní a obě strany mají zájem se do projektu aktivně zapojit." Pro firmy nominované na ocenění Český Goodwill nominace znamená především velmi příjemné překvapení a důležitý pocit uznání za dobře odvedenou práci, které si někdo všiml.

Proto jednotně považují svou nominaci na ocenění Český Goodwill a účast v projektu za velice prestižní, jak ukazují zkušenosti z předchozích ročníků. Například PhDr. Václav Marek, zakladatel projektu Česká hlava, který sám oceňuje významné české vědce, k tomu uvádí: Vyhrát cenu Český Goodwill by byla pro mě velká čest. Již nominace je pro mě signálem, že moji práci dělám dobře a že si jí někdo váží. Bylo by tedy ode mě sobecké zklamat důvěru lidí, co mě jmenovali.

Kromě veřejného uznání a určité satisfakce za poctivě odváděnou práci čekají na účastníky ocenění Český Goodwill ještě další benefity:

Pozitivní zpětná vazba – uznání, pochvala, radost z dobře odvedené práce, a to už v okamžiku, kdy pořadatelé informují nominované o tom, že byli nominováni. Tuto zprávu jsem si přečetla v e-mailu v telefonu, když jsem byla na dovolené. Velmi mne překvapila a důvod nominace mi vehnal slzičku do očí. V naší společnosti je bohužel běžná kritika a negativní zprávy. Tohle mě dojalo, vzpomíná Jana Erbová, majitelka společnosti AC-T servis, která loni získala titul Partner Českého Goodwillu.

Motivace - pocit, že si vaší poctivé práce a dlouholeté dřiny někdo všiml, vnímá ji a ještě mu stojíte za to, aby vám veřejně vyjádřil své uznání a řekl vám, že si váží, to je obrovskou motivací k dalšímu snažení a vytrvání například i v okamžicích, kdy se vám úplně nedaří.

Upevnění vztahů – zejména vztahu nominovaný – nominující. Existují případy, kdy firmu nominují zaměstnanci a z obav před získáním „neoprávněné“ výhody nechtějí, aby se zaměstnavatel dozvěděl, že ho nominovali právě oni. Obyčejně to ale vede k pozitivnímu prohloubení a upevnění vztahů celého týmu.

Důvěryhodnost – dobré reference

Medializace – možnost zviditelnění i menších firem

Věcné ceny pro výherce – produkty a služby pro podporu podnikání od partnerů projektu

Synergický efekt – motivovaní podnikatelé dokáží společně vymýšlet a realizovat další projekty, které přináší užitek jim i těm, pro které jsou tyto projekty určeny.

KPCG (Klub Partner Český Goodwill) - elitní klub pro zvané, jehož členy se mohou stát primárně vážení čeští podnikatelé nominovaní na ocenění Český Goodwill. Jejím smyslem je prohlubovat spolupráci mezi odpovědnými firmami, navazování nových obchodních kontaktů či například přednostní přístup k užitečným informacím nebo vzdělávání, které přispějou k dalšímu rozvoji odpovědného podnikání členských firem.

Máte ve svém okolí podnikatele nebo firmu, kterých si vážíte pro jejich odpovědný přístup k podnikání, osobnostní kvality a vysoký morální kredit, nebo za to, že se pro ně zisk není jediným cílem a dokáží se o něho podělit i se širším okolím jejich firmy? Podpořte je a nominujte je právě nyní na ocenění Český Goodwill 2015.

"Nominovat lze jednoduše prostřednictvím nominačního formuláře on-line na webových stránkách www.cesky-goodwill.cz. Navíc jako poděkování za čas strávený vyplněním nominačního formuláře odměníme také nominující," vyzývá Markéta Nová. Odměnu získá ten nominující, který jako první nominuje podnikatele, který v zářijovém hlasování veřejnosti získá nejvíce hlasů a s tím i titul Osobnost Českého Goodwillu 2015.

Zdroj: Český Goodwill.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů