TRADICE Českého Goodwillu 2014: keramika, sklo i oděvní tvorba

21/10/2014

Kategorie TRADICE Českého Goodwillu je kategorií, do které mohou být nominováni podnikatelé a společnosti, které aktivně přispívají k udržování či oživování tradice českých nebo regionálních výrobků a služeb vč. místních kulturních a společenských zvyklostí a tradic.

Kategorie TRADICE Českého Goodwillu je kategorií, v níž vybírá porota, složená ze zástupců partnerů projektu, ty příběhy, které ji nejvíce osloví. Po zralé úvaze se porotci rozhodli udělit následující umístění:

3. bronzové místo panu Petru Uhlířovi, majiteli firmy Keramika z podloubí, za to, že je nositelem řemesla, které má v našich zeměpisných šířkách dlouhou tradici, kterou se díky tomuto člověku daří nejen udržovat, ale také šířit, a to jak v tuzemsku na jarmarcích, v muzeích či skanzenech, ale také v zahraničí.

Petr Uhlíř a Josef Prášek převzali čestný diplom z rukou Karla Ksandra, generálního ředitele Národního technického muzea

2. stříbrné místo panu Josefu Práškovi, předsedovi představenstva firmy Vývoj, oděvní družstvo v Třešti, protože jedním z těch, díky který se daří uchovat a rozvíjet i dnes historickou tradici textilního průmyslu a oděvní výroby, které jsou jednou z dominantních předností České republiky.

1. zlaté místo panu Otakaru Moťkovi, předsedovi představenstva firmy KAVALIERGLASS. Pan Otakar Moťka si vítězství v kategorii Tradice podle poroty zaslouží za svou snahu o zachování a rozvoj sklářské výroby – odvětví, které má u nás jednu z nejsilnějších tradic. Svou aktivitou významně přispívá k řešení zaměstnanosti v regionu a také mezi svými zaměstnanci se těší respektu, který si zaslouží ocenit.

Otakaru Moťkovi předal symbolické žezlo loňský vítěz TRADICE Českého Goodwilllu 2013, pan David Sklenář ze společnosti STAP.

V letošním druhém ročníku ocenění Český Goodwill se v kategorii TRADICE sešlo 21 nominací firem z různých oborů i koutů České republiky. Všechny nominované představuje následující tabulka:

Gratulujeme všem nominovaným i vítězům a přejeme mnoho úspěchů do budoucna!

Zdroj: Český Goodwill, HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů