Český křišťál poctou pro vítěze Tour de France i vítěze ocenění Český Goodwill 2014

22/07/2014

Stalo se už tradicí, že křišťálové trofeje pro vítěze jubilejního stého ročníku cyklistického závodu Tour de France rodí v Česku. Zatímco o návrh se postaral tým designéru Škody Auto, samotné ceny i letos ručně vyfoukali a vybrousili čeští skláři z Lindavy.

Na serveru Aktualne.cz se můžete podívat, jak tyto trofeje z dílen společnosti Lasvit vypadají a jak se rodily.

Vzhledem k tomu, jak dlouhou a bohatou tradici má v českých zemích sklářská výroba, s potěšením oznamujeme, že také vítězové ocenění Český Goodwill 2014 získají odměnou díla českých mistrů sklářů. Partnerem projektu Český Goodwill 2014 se totiž stala společnost I.G.D.Z., která se jako jedna z mála zabývá velkoobchodním prodejem tradičního českého skla a porcelánu.

Jedná se o produkci fabrik Thun 1794 a.s. - Karlovarský porcelán (závod Klášterec nad Ohří, Nová Role, Ateliér Lesov). Mezi výrobce skla patří Crystalite Bohemia - Světlá nad Sázavou, sklárny Bohemia Poděbrady a Crystalex - Nový Bor. Dále nabízí produkty od menších dekoratérských firem z celé ČR. Výrobky ze skla a porcelánu společnosti I.G.D.Z. jsou ryze česká produkce.

Více informací o partnerovi projektu, společnosti I.G.D.Z., naleznete v sekci Partneři.

Zdroj: Aktuálně.cz, Český Goodwill

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů