Investiční pobídky přinesou do ČR tisíce nových pracovních míst

17/07/2014

Osmdesát čtyři zahraničních společností letos v ČR získalo státní investiční pobídky, a to již za první polovinu roku. Podle ministra průmyslu a obchodu, Jana Mládla, byto to mělo do země přinést až deset tisíc nových pracovních míst.   

„Rovněž MPO podpořilo investičními pobídkami 52 tuzemských společností, u kterých očekáváme vytvoření dalších více než 4000 nových pracovních míst,“ řekl Jan Mládek po návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky na jeho resortu. 

Mládek dále uvedl, že stát bude rozvíjet jadernou energetiku. Na začátku příštího roku by měl být podle premiéra Sobotky připraven návrh nové Státní energetické koncepce, kterou připravují resorty průmyslu a financí. Vláda o ní bude jednat do konce letošního roku.

Mládek zmínit také výstavbu nových bloků jaderné elektrárny Temelín. Odmítnutí poskytnutí garance ze strany vlády přitom vedlo v dubnu ke zrušení tendru na dostavbu elektrárny.

„V tuto chvíli není rozhodnuto nic v tom smyslu, jestli to bude stavět ČEZ, nebo nějaký státní podnik, nebo joint venture, to je všechno předmětem debat,“ řekl.

Ministr zopakoval, že jeden z plánovaných nových jaderných bloků by mohl vzniknout v jaderné elektrárně Dukovany.

„Zdá se být téměř konsensus, asi se už nevrátíme k výstavbě obou bloků v Temelíně, ale spíše to vypadá, že by byl jeden blok v Temelíně a jeden blok Dukovanech,“ řekl.

„To je proto, že bychom rádi zachovali lokalitu v Dukovanech jako jadernou elektrárnu. Ona má povolený provoz do roku 2025,“ podotkl Mládek. Poté musí elektrárnu posoudit Evropská komise a do roku 2035 by mohl být postaven v Dukovanech další blok.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes zavítal na MPO v rámci své bilanční cesty po resortech. Minulý týden byl na ministerstvech kultury a školství, které vedou Daniel Herman (KDU-ČSL) a Marcel Chládek (ČSSD).

Zdroj: zet.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů