„Inspirací pro ocenění Český Goodwill byli naši klienti,“ říká Petr Hlavatý z HPCG

11/06/2014

Vážené české firmy se opět dočkají ocenění v rámci projektu Český Goodwill. Až do konce června může veřejnost nominovat ty podnikatele a společnosti, kterých si váží pro jejich odpovědný přístup k podnikání. Letošní druhý ročník prestižního ocenění Český Goodwill se koná pod záštitou Ing. Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Cílem ocenění Český Goodwill je připomenout tradiční morální hodnoty a vyzdvihnout firmy, které podnikají eticky a odpovědně vůči svým zaměstnancům, obchodním partnerům i širšímu okolí. „Denně se z médií dovídáme o kauzách, které budí dojem, že slovo podnikatel je synonymem podvodníka, lháře či tuneláře. Přirozeně pak máme tendenci přijmout tato tvrzení za obecnou pravdu a vidět černě vše, co je české,“ uvádí Petr Hlavatý, zakládající partner české poradenské společnosti HPCG, která projekt Český Goodwill pořádá, s tím, že takové vnímání podnikatelů veřejností považuje za nesprávné.

„Každý den se setkáváme s příběhy našich klientů, které potvrzují pravý opak, tedy že naprostá většina opravdových podnikatelů pracuje poctivě a tvrdě. V Česku je spousta firem, které vytváří skutečné hodnoty a mnohdy také vydávají nemalou část svého zisku na dobročinné účely,“ vysvětluje Hlavatý důvody, které vedly ke vzniku ocenění Český Goodwill. „Jejich majitelé to většinou považují za naprosto přirozené a jsou příliš skromní na to, aby se tím sami chlubili. Všichni si ale zaslouží za tyto skutky ocenit a Český Goodwill poskytuje prostor, kde se tohoto uznání mohou dočkat,“ dodává Petr Hlavatý.

Český Goodwill proto apeluje na veřejnost – jednotlivce z řad zaměstnanců, obchodních partnerů, ale i širšího okolí firmy, jichž se odpovědný přístup podnikatelů dotýká, aby se na okamžik zamysleli pozitivně nad tím, zda ve svém okolí mají někoho, o kom mohou říci, že si ho váží. „Důvody pro to, že si někoho vážíme, mohou být velmi rozmanité a individuální. Mnohdy se navíc může jednat o zdánlivé každodenní maličkosti,“ doplňuje Hlavatý.     

Transparentní průběh zajistí celosvětově uznávaná autorita

Pokud znáte podnikatele nebo společnost, kterých si vážíte, a chcete jim za jejich odpovědný přístup vyjádřit uznání, můžete je nominovat na ocenění Český Goodwill. Nominace probíhají on-line prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu Český Goodwill až do konce června. Účast v projektu je pro všechny nominované, kteří svou nominaci přijmou, zcela bezplatná a nezávazná.

„Naší snahou je, aby přínos pro každou odpovědnou firmu, který účastí v Českém Goodwillu získá, byl pouze pozitivní,“ upřesňuje Petr Hlavatý a pokračuje: „Snažíme se také o maximálně transparentní průběh celého projektu. Pro letošní rok se nám v této souvislosti podařilo navázat spolupráci se společností TÜV SÜD Czech, která je světově uznávanou autoritou v oblasti řízení kvality a certifikace.“ V rámci Českého Goodwillu 2014 bude TÜV SÜD Czech dohlížet nad průběhem nominacemi i průběhem hlasování.

„Naše společnost si vybrala spolupráci na tomto projektu, protože oceňuje jeho ambice propojit podnikatelský a občanský sektor oceněním počinů v oblasti společenské odpovědnosti,“ říká Viktor Šaroch, obchodní a marketingový ředitel TÜV SÜD Czech. „Vzhledem k tomu, že se zapojujeme do různých iniciativ v oblasti společenské odpovědnosti podniků, vnímám naše angažmá nezávislého garanta transparentnosti soutěže Český Goodwill jako velmi logické,“ dodává Šaroch.

Kromě pochvaly a hodnotných cen od partnerů projektu Český Goodwill čeká na nominované firmy také mediální podpora, která může pomoci rozvinout jejich odpovědné podnikání. Pokud také víte o někom, kdo si zaslouží vaše uznání, nominujte jej na ocenění Český Goodwill 2014. Nominační formulář stejně jako podrobné informace o projektu naleznete na www.cesky-goodwill.cz.

Český Goodwill 2014 se koná pod záštitou Ing. Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Organizátorem projektu je česká poradenská skupina HPCG, mediálně jej podporují regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Regie Radio Music, specializovaný server MMportal.cz a zpravodajsko-informační portál SkyPaper.

Zdroj: HPCG, Český Goodwill

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů