Aromaterapie a inovace jdou ruku v ruce, říká vítězka Inovace Českého Goodwillu 2013

08/04/2014

Aromaterapie a inovace? Samozřejmě, jdou ruku v ruce. I při výrobě přírodní kosmetiky hraje výzkum a vývoj nezastupitelnou roli, pokud si firma chce udržet vedoucí pozici na trhu. O tajemné síle aromaterapie a inovační politice společnosti Nobilis Tilila jsme si povídali s její majitelkou Adélou Zrubeckou, vítězkou kategorie Inovace Českého Goodwillu 2013.

Kterou ze svých inovací považujete za klíčovou?

Jakou klíčovou inovaci v současné době vnímám přírodní mikroemulzi, která se již objevuje v našich nových nebo inovovaných pleťových krémech a mlécích. Dosud bylo možné vyrobit mikroemulzi pouze synteticky, my jsme však přišli na způsob, jak ji vytvořit stabilní i z přírodních látek.

Jedná se unikátní technologický postup, který zajišťuje doslova navázání účinných přírodních látek na zdravou kožní mikroflóru, čímž umožní jejich dokonalé prolnutí do pokožky. Částečky emulze jsou tak malé, že pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky a zvyšují účinnost bioaktivních látek obsažených ve výrobcích.

Jako další úspěch mohu uvést inovaci týkající se zpracování myrhy. Víme, že myrha je velmi cennou přírodní látkou v péči o pokožku a vlasy, má antibakteriální účinky a ve středověku se například hojně používala k dezinfekci. Využití myrhy v kosmetice ale komplikovala skutečnost, že v přírodním stavu se jedná o pryskyřici. Naši kolegové ve vývojovém oddělení však vymysleli způsob zmýdelnění, díky němuž můžeme nyní myrhu použít i v přípravcích na vlasy.

Zakládáte si na kvalitě, kterou zaštiťujete nezávislým certifikátem. Také vašim obchodním partnerům pomáháte nastavovat vyšší standardy péče o zákazníky. Jak je to náročné?

Na kvalitu našich výrobků dohlíží společnost KEZ, jejíž certifikáty CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) a CPK BIO (pro bio kosmetiku) se řadí mezi nejpřísnější certifikace na světě. Mít tedy nejširší sortiment takto certifikované české kosmetiky a udržet šíři i kvalitu do budoucna pro nás představuje velký závazek.

Kvalita tvoří jednu z klíčových hodnot značky Nobilis Tilia, které se snažíme předávat dále. V rámci naší Akademie sdílíme poznatky z aromaterapie, fytoterapie (bylinné léčby), výroby přírodní kosmetiky, ale také pěstování bylin či zakládání bylinných zahrad. V našem čajovém klubu rovněž pořádáme různé řemeslné dílny. Kurzy jsou určené pro širokou veřejnost stejně jako pro profesionály v oborech kosmetiky, masáží, wellness a porodnictví. Právě u nich nachází aromaterapie široké využití a informace od nás jim pomáhají nabízet nadstandardní péči.   

 

Nobilis Tilia je více než kosmetika. Aromaterapie totiž způsob, jak pečovat o své tělesné i psychické zdraví.

Nobilis Tilia je více než kosmetika. Aromaterapie je totiž způsob, jak pečovat o své tělesné i psychické zdraví. Jedná se o celkový životní styl, o postoj k životu. Aromaterapeutická kosmetika představuje oproti klasickým přípravkům právě ten přesah, který zákazníci vnímají jako přínosný pro jejich zdraví a rovnováhu, ať už v rovině fyzické nebo duševní.

Nobilis Tilia je tradiční značkou české aromaterapeutické kosmetiky. Na trhu působí již od roku 1994, letos tak oslaví 20. výročí. Firma se snaží přicházet s inovacemi, které propojují tradiční využívání přírodních látek s moderními technologiemi a výzkumy. Díky Nobilis Tilia tak má přírodní a BIO kosmetika svou pevnou pozici i v dnešním moderním světě.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů