Nejlepší motokombinézy světa šijí ručně v malé obci u Zlína

07/08/2020

V naší reportáži se můžete seznámit s příběhem skvělé české firmy, která se v obci Tlumačov u Zlína věnuje zakázkové výrobě motorkářských kombinéz. Exportuje do celého světa a její produkty vyhledávají jezdci světové špičky, například Simon Crafar nebo Karel Abraham. Zákazníci chodí převážně na doporučení, protože zejména kvalitou produkty PSÍ Hubík vynikají. V roce 2017 získala společnost PSÍ Hubík a její majitel Libor Hubík ocenění Český Goodwill.

Jak to celé začalo? Libor Hubík je člověk mnoha zájmů. Miluje psy, zajímá se o historii a je obrovský patriot. „Na stará kolena začal studovat geniální zázrak jménem Baťa. Když sem přišel, byl Zlín velký jako Tlumačov, přičemž Tlumačov ležící odjakživa přímo na obchodní stezce do Vídně, byl významnější,“ říká s obdivem nad tím, co Tomáš Baťa vybudoval. Jeho vlastní podnikatelský příběh je klasickým příkladem toho, jak se z koníčku stane práce a z práce vášeň na celý život.

V mládí závodil na motorce. Na amatérské úrovni byl obrovský problém sehnat kombinézu, která by mu alespoň trochu vyhovovala. „Občas se u nás objevila kvalitní italská kombinéza, ale ta – i přesto, že byla už hodně opotřebovaná – stála asi pětinásobek mé tehdejší měsíční mzdy, tudíž naprosto nedosažitelná.“

Když v roce 1990 skončil školu, našel si zaměstnání a závodní koníčky musel ukončit z finančních důvodů. „Najednou jsem měl pocit, že bych chtěl dělat něco víc,“ dostává se Libor Hubík k okamžiku, kdy začal na autocadu konstruovat svou první kombinézu. V prostorách, které původně bývaly kozím chlívkem.

Brzy ale přišla potřeba rozšířit se. „Když jsme objevili tento objekt v Tlumačově, který chátral od 60. let minulého století, domluvili jsme se s majitelem a začali jsme rekonstruovat,“ říká Hubík s tím, že se muselo udělat všechno od základů, a tak postupně veškeré peníze reinvestovali do oprav. Dnes má firma Tlumačově dva výrobní provozy se showroomem a zaměstnává celkem 43 lidí, z toho tři desítky ve výrobě.

Foto: PSÍ Hubík

Výrobek celý vzniká v dílnách PSÍ Hubík. Od návrhu, přes vývoj a konstrukci, po zpracování materiálů až k finálnímu šití. Každá švadlena šije kombinézu od A do Z. Každý kus je originál. „Největší objem, co jsme zatím měli, bylo odhadem 1 200 kombinéz plus 900 textilních bund a kalhot za rok,“ přibližuje Libor Hubík výrobu, která se vyznačuje vysokou variabilitou. „U kombinéz se musí přizpůsobit střih podle toho, jakým způsobem člověk jezdí, zda je produkt pro závodní nebo turistické účely, podle motorky, na které zákazník jezdí.“ Prý i pády jsou jiné – v kombinéze s airbagy se padá jinak než v kombinéze bez airbagů. „Samotný pád a dopad jsou pochopitelně stejné, ale když se airbag nafoukne, jsou namáhané jiné části kombinézy, což je potřeba zohlednit.“

Veškerou konstrukci a zejména aplikaci airbagů si Libor Hubík dělá sám. Kreslí téměř každý den a je vidět, že ho to opravdu baví. Do své kanceláře chodívá okolo půl šesté ráno, aby měl klid a mohl kreslit a řešit konstrukční výzvy. A jak dlouho trvá vývoj nového produktu? „Když měníme jen barvu nebo skladbu materiálu, tak je to raz dva. Je to otázka týdnů, do měsíce,“ říká Libor Hubík.

Zároveň upozorňuje, že když se dělá nová kombinéza, nebo kombinéza s airbagem, může vývoj zabrat půl roku až rok: „Já si to nakreslím napřed v hlavě. Naštěstí mám dodnes hodně dobrou prostorovou představivost a mnoho věcí si už dopředu dokážu v hlavě nasimulovat. Další krok je výrobní výkres v corelu – tam je důležité, aby každé pracoviště vědělo, jak ten který detail bude vypadat, jak ho zpracovat. Ten výkres dělám také já.“ Pak přichází na řadu konstrukce.

Foto: PSÍ Hubík

Firma se zaměřuje na zvyšování aktivní i pasivní bezpečnosti svých oděvů. „S Univerzitou v Plzni pracujeme na zlepšování parametrů chráničů, aktivní osvětlení používáme od firmy Scilif, jejichž vývoj probíhal pro změnu na Univerzitě v Liberci,“ dodává Hubík. Díky těmto inteligentním reflexní prvkům se zvýšila viditelnost motorkářů až na 300 metrů za špatných světelných podmínek jako je např. stmívání a šero.

„Na motorkáře všude číhá řada překážek – auta, obrubníky a podobně – které jsou velmi nebezpečné. Nejkrizovější pády jsou při rychlosti 40-60 km/hod, kdy úhel nárazu činí přibližně 40 stupňů. V tu chvíli je síla, která se přenáší do těla, veliká a kosti praskají,“ přibližuje podrobně Libor Hubík. Bezpečnost svých kombinéz proto PSÍ Hubík kromě klasických materiálových výztuží zvyšuje také s využitím airbagů.

Funguje airbag v motorkářské kombinéze podobně jako v autě? V principu prý ano, i když ne zcela. „První pokusy skutečně byly s klasickou pyro-patronou. Ta je ale nebezpečná jak svou teplotou, tak tou ránou. Je to docela pecka, když patrona vystřelí,“ vzpomíná Libor Hubík. V motorkářské kombinéze to nesmí být taková pecka.

„Používá se tzv. inflátor, což je – zjednodušeně řečeno – zařízení, které obsahuje 1-2 bombičky, podle systému, z nichž každá má tlak cca 600 atmosfér stlačeného kysličníku uhličitého. Tento plyn je víceméně nehořlavý, a proto nejbezpečnější a nejjednodušší i z pohledu výroby a manipulace. Systém obsahuje software, který průběžně vyhodnocuje na základě informací z GPS, gyroskopu a dalších senzorů, zda ten či onen manévr je pro jezdce ještě bezpečný. Jako hraniční bývá většinou nastavena hodnota přetížení 4 G. Pokud ji některý z parametrů překročí, inflátor aktivuje airbag. Omezení tohoto systému je použití v terénu nebo při skocích, kdy jezdci hodnotu 4 G mohou překročit ne zcela výjimečně,“ popsal detaily Hubík.

Foto: PSÍ Hubík

Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zpracování usní a řemeslu koželuhů obecně, o tom, jak funguje barvení, nebo jaký je rozdíl mezi klokaní a hovězí kůží. „Klokaní kůže se používá, protože je ze všech nejodolnější. Celkově je i lehčí oproti hovězině, ale také výrazně dražší,“ uvedl se zdůvodněním, že jednak jsou klokani malí, takže i jejich kůže jako surovina je velmi malá, díky její odolnosti je mnohem náročnější veškeré zpracování, a také je poměrně hůř dostupná než hovězí kůže. Podobné kvalitativní atributy mají prý také kůže z antilop nebo koní, ale ty nejsou k sehnání skoro vůbec.

Přestože tomu – podle vlastních slov – „vůbec“ nerozumí, vypráví Libor Hubík s velkým zápalem. A jaké má Libor Hubík cíle? „Jedním z hlavních cílů je, aby náš produkt byl co nejvíce užitečný, aby lidem přinášel co největší užitek,“ uzavírá náš rozhovor Libor Hubík hrdě s tím, že kombinézy PSÍ Hubík jsou nejlepší na světě z hlediska parametrů, které pro sebe sleduje. Druhá otázka prý ale je, zda to ti zákazníci potřebují, respektive zda vědí, že to potřebují. A proto edukaci v otázkách bezpečnosti považuje za jednu z nejdůležitějších výzev, na které intenzivně pracuje. 

Zdroj: Magazín KPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů