12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Junák – český skaut, z.s.

Tomáš Slavík

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Spolek Junák – český skaut přišel v roce 2014 s projektem Skautská energie, aby veřejnosti i skautům zprostředkoval co nejvýhodnější nabídky energií na trhu. Projekt má primární cíl, a to ušetřit odběratelům náklady na energie a ze zisku přispět na provoz skautských oddílů.

Skautská energie je projektem pravidelné soutěže nejlepších podmínek dodávek energií pro všechny zapojené domácnosti a firmy. Zastupuje více než 33 tisíc odběrných míst, a proto má při soutěžích o ceny výhodnou pozici.

Využíváním Skautské energie se zákazníci zároveň stávají součástí společné podpory českých skautských oddílů, k jejichž hodnotám patří dobré hospodaření a také dobré skutky. Za každou MWh, kterou odběratel spotřebuje, získává Junák – český skaut od dodavatele 25 korun na rozvoj mladých lidí.

Junák – český skaut sdružuje 70 tisíc mladých lidí a činnost Skautské energie se tak postupně stává projektem se širokým společenským dopadem. Skautská energie je významným fundraisingovým nástrojem neziskové organizace a pomáhá jí naplňovat její základní poslání – podporou českého skautingu pomáhá výchově a vzdělávání mladých lidí.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem?

Vybíral bych mezi skautskými osobnostmi. Ti nám umožňují inspirovat se v rozvoji služeb stabilními morálními hodnotami, které zákazníci oceňují. Z těch osobností, které pomohli skautingu v dobách, kdy to velmi potřeboval, to jsou například Jiří Navrátil, Jiří Stránský, A.B. Svojsík apod.

Jaké máte koníčky? 

Rád trávím čas cestováním po nejvzdálenějších koutech světa. V době pandemických omezení jsem objevil běhání, natrénovat na šest půlmaratonů v jednom roce byla zajímavá osobní výzva.

Kterou z Vašich vlastností podle Vašeho názoru nese Vaše okolí s nejmenší libostí?

Jsem velmi důsledný v tom, do čeho budeme investovat kolik času a energie. Moji kolegové mohou být občas zklamaní, že nemohou realizovat všechny svoje nápady. Pokud by to ale znamenalo, že na tom stráví dobrovolníci i placení zaměstnanci hodiny práce, která nepřinese žádné výsledky, nemá smysl v tom pokračovat. V konečném důsledku je to moje práce projekty takto usměrňovat a věřím, že se tento přístup dlouhodobě vyplácí.

Odpovídal Tomáš Slavík, ředitel 

Důvod nominace

Nominuji za projekt Skautská energie. U Skautské energie vás nepřekvapí žádné skryté pokuty ani poplatky. Vždy znáte svůj tarif a neplatíte ani o korunu víc. Má jediný cíl - ušetřit lidem náklady na energie a ze zisku přispět na provoz skautských oddílů. Nominuji za úsilí prosadit férový přístup a čistotu do prostředí, které je v ČR, zejména díky řadě podomních nátlakových prodejců a zprostředkovatelů, vnímáno jako jedno nejméně etických. Projekt podporuje české skautské oddíly, k jejichž hodnotám patří dobré hospodaření a také dobré skutky. Za každou MWh, kterou zákazník spotřebuje, získá Junák - český skaut od dodavatele 25 Kč na rozvoj mladých lidí.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů