12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Jan Buk

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost PARDAM NANO4FIBERS působí více než deset let v oboru nanovláken a je prvním výrobcem, který se zaměřuje na průmyslovou výrobu anorganických nanovlákenných práškových materiálů i polymerních membrán na bázi souvislých nanovláken nanesených na nosném substrátu.

Společnost vyvíjí nové nanovlákenné materiály a produkty, k jejichž výrobě jako jedni z mála na světě používají technologii odstředivého zvlákňování. Navrhuje si vlastní výrobní stroje speciálně modifikované pro každý produkt. Díky tomu jako první na světě certifikovala nanovlákenný bezventilový opakovaně použitelný respirátor ochranné třídy FFP3.

PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. se přímo účastní řady R&D projektů komerčních, či spolufinancovaných vládními a EU organizacemi. Sídlí v Roudnici nad Labem, kde se rovněž nachází její výzkumné a vývojové centrum a částečně také výrobní středisko. Je také zakládajícím členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a držitelem ocenění za nejvíce inovativní firmu Ústeckého kraje za rok 2020.

Mapa
Firma sídlí v Ústeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda a flexibilita – pracoval jsem ve školství i korporátu, ale prostředí malé inovativní firmy podílející se na celé řadě unikátních projektů je k nezaplacení.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

V zodpovědnosti vůči svým zaměstnancům a kolegům, nejen finanční, ale především lidské, kdy musíte být vždy ten, kdo jede na 120 procent. Nesete zodpovědnost za rozhodnutí, která jsou pro firmu zásadní.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Já si vážím všech lidí, kteří jsou slušní a tvrdě pracují, váží si svých zaměstnanců a práce, kterou pro ně odvádějí. Vždycky jsem si říkal, že bych chtěl, aby tu po mě jednou něco zůstalo, tak jako třeba po panu Baťovi, jehož stopa je nejen ve Zlíně nesmazatelná – to je ale trochu velká ambice, vyrovnat se tomuto pánovi:-)

Odpovídal Jan Buk, jednatel (foto © E15)

Důvod nominace

Společnost PARDAM NANO4FIBERS je moderní technologická ryze česká firma, která se více než 10 let zabývá systematickým výzkumem technologií a aplikací produktů z nanovláken. Význam této společnosti jako i celého odvětví výrazně stoupl s aktuálně probíhající krizí spojené s COVID-19. Nejen v kruzích odborných, ale i v očích veřejnosti. I proto jsme přesvědčeni, že společnost a její produkty jsou jasným favoritem v projektu Český Goodwill. Důvody nominace společnosti: - česká hi-tech technologická firma na světové úrovni - zajišťuje celý proces od výzkumu přes produkci až po samotný prodej - stále se rozvíjí a pracuje na dalších výzkumných projektech - v krizi COVID-19 nasměrovala svůj vývoj na nonoroušky a respirátory a přinesla ojedinělé produkty ve správný čas - dobročinnost, když věnovala část své produkce potřebným - vize - férovost

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů