Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

For Street Racing s.r.o.

Václav Jiruš

Ročník 2021

Představení nominované firmy

For Street Racing je česká firma vyrábějící stylové a funkční motocyklové oblečení, kterou v roce 2007 založil Václav Jiruš. Sám aktivní motorkář a závodník, srdcař, který si založením vlastní značky 4SR splnil svůj dětský sen. Veškerý design, materiály, vývoj a testování má pod svou osobní kontrolou.  

Vedle vlastních zkušeností je pro značku 4SR důležitá také zpětná vazba od profesionálních závodníků, kteří se pohybují na limitních hranicích, kam se ostatní motorkáři mnohdy ani nepřiblíží. Na vývoji svých kombinéz tak firma spolupracuje s jezdci z BSB, WSBK i EWC a veškeré získané poznatky aplikuje do výroby. Většina českých reprezentantů v závodech silničních motocyklů oblékala či obléká značku 4SR.

Firma se drží zásady, že nedělá rozdíly mezi sériovou výrobou a závodními kombinézami továrních jezdců. Při výrobě používá totožné technologické postupy, střihy, materiály i protektory, s cílem zajistit každému motorkáři maximální kvalitu a bezpečnost.

Velkou konkurenční výhodou je inovace jediné modelové řady jednodílných a dvoudílných kombinéz, na které značka soustavně pracuje již přes 12 let. Umí ale vyjít vstříc i zájemcům, kteří si chtějí nechat ušít závodní kombinézu, kalhoty nebo koženou bundu na míru podle vlastního návrhu.

Vedle toho je společnost držitelem patentu na výrobu a uchycení elastické nohavice uvnitř motocyklových džínsů, která drží chránič na koleni a holeni. Motorkářské džíny značky 4SR tak nabízejí vysokou míru ochrany na místech, která jsou v případě nehody na motorce těmi nejvíce exponovanými. Minulý rok si Václav nechal zapsat i druhý patent, který v jeho hlavě vznikl, technické řešení bezpečnostního švu pro spojení dvou vrstev ochranného oděvu pro motocyklisty. I díky těmto vylepšením se motorkáři v případě nehody nebudou klouzat po vlastní kůži.

You can’t climb the ladder of success, with your hands in pockets. (Arnold Schwarzenegger)

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Hledání nových řešení pro vývoj a výrobu našich produktů, a především spokojenost našich zákazníků.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Obdivuji všechny, kteří mají odvahu začít podnikat na dnešním vysoce konkurenčním trhu.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Cílevědomost.

Odpovídal Václav Jiruš, majitel společnosti

Důvod nominace

Je to kluk, co si šel za svým cílem. Chtěl nabízet kvalitní oblečení pro motorkáře, ale zjistil, že kvalitu může zajistit jen, když si to vše udělá sám. Jako aktivní motorkář a závodník si sám vyzkoušel, jak důležité je mít kvalitní ochranu. Dnes jeho cíl a sen je realitou a dokázal vybudovat českou kvalitní značku, která vyrábí dle mého názoru nejkvalitnější, nejbezpečnější, designově povedené a hlavně pohodlné oblečení, které ochraňuje motorkáře a závodníky po celém světě. Já o něm tvrdím, že je mnohem víc než světoznámí módní návrháři, jelikož se nejedná jen o módu, ale především o bezpečnost. Vašek si nominaci rozhodně zaslouží a věřím, že získá ocenění Český Goodwill.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů