Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

WALMAG MAGNETICS s.r.o.

Zbyněk Tihelka

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Společnost WALMAG MAGNETICS je českým výrobcem, který v roce 2021 oslaví 30 let jako dodavatel břemenových magnetů, magnetů pro upínání při obrábění a odmagnetovačů. Značka WALMAG disponuje zázemím vlastního vývojového a výrobního centra. Nabízí záruční i pozáruční servis, opravy a repase všech technologií vlastních ale mnohdy i jiných výrobců.

Historii firmy je možno sledovat ve dvou liniích. V české republice sahá do roku 1960, kdy byla založena divize magnetických technologií ve společnosti NAREX. Americká větev odkazuje dokonce do roku 1896, kdy Oakley S Walker vynalezl elektromagnetický upínač a následně založil společnost OS Walker Company. Společná cesta je datována od roku 1991 podnikem Walker Pilana Magnetics.. Z původně výrobního závodu vlastněného Američany došlo v roce 2011 k přechodu pod 100% české majitele a pod názvem WALMAG se firma, navazujíce na tradici, stává předním hráčem v Evropě.

Mezi její zákazníky patří české a slovenské společnosti převážně z hutního a strojírenského průmyslu, ale díky široké síti distributorů a obchodníků je aktivní po celém světě. Exportuje 80% obratu. Velký objem produkce míří do USA, a některé dodávky směřovaly i do Mongolska a na Nový Zéland.

SMART AND SAFE

Mapa
Firma sídlí ve Zlínském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Rozhodnutí z roku 2011, kdy jsme se s kolegy manažery rozhodli zkusit zachránit firmu ve které jsme byli zaměstnání. Ta byla po krizi z roku 2008 ve velmi špatné ekonomické kondici.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Jistá míra svobody rozhodovat a reagovat na situace, které život přináší. Práce se všemi spolupracovníky Walmagu, tedy v týmu, který spoluvytvářím.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?

Čas věnovaný práci by měl být kompenzován adekvátním relaxem, moje aktivity jsou docela pestré, čas na všechny pochopitelně nezbývá, aktuálně nejvíc pracuji okolo domu, který připravujeme na rekonstrukci tzn. kutilství, jinak ještě rád zajdu na squash, tenis. Mám za sebou několik ultra trialových běžeckých závodů. A v neposlední řadě milovaná rodina. 

Odpovídal Zbyněk Tihelka, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Česká strojírenská firma ve specifické oblasti výroby magnetických upinačů. Tradice 30 let. Od roku 2011 100% v rukou českych majitelů firma vyrostla z hlubokého zadlužení po krizi k prosperujícímu podniku s 50ti zaměstnanci. Exportuje do celého světa. Poctivý přístup k odběratelům zákazníkům i zaměstnancům.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů