12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

BOHEMIA PAPER s.r.o.

Adam Řehák

Ročník 2021

Představení nominované firmy

Příběh papíru s rodokmenem se začal psát v roce 1995, kdy si vystudovaný právník Petr Řehák začal plnit svůj sen a ve Zvoli na Moravě založil rodinnou manufakturu na výrobu dopisního papíru. Firma navazuje na prvorepublikovou tradici tisku a jako jedna z posledních v Evropě používá tradiční téměř sto let staré hlubotiskové stroje, které Petr Řehák dovezl z USA a z Anglie.

I přesto, že zájem o kvalitní papír se postupem let vytrácí, jak jej v komunikaci postupně nahrazují telefon a internet, řemeslná zdatnost a osobitý přístup přináší firmě BOHEMIA PAPER úspěch doma i v zahraničí. Originálním tiskovinám propadají zákazníci od Japonska přes Evropu až po USA. Kvalitní ruční papír se v Česku tiskne pro vysoké politické a církevní představitele, pro evropskou aristokracii i vrcholový management. BOHEMIA PAPER vyráběla speciální papír pro Madonnu a dostal se i do rukou královny Alžběty II.

Výroba se na začátku nového tisíciletí přemístila do obce Bříza na úpatí Řípu a od roku 2015 společnost vede syn zakladatele Adam Řehák. BOHEMIA PAPER má dnes kamenný obchod na Staroměstském náměstí v Praze a od roku 2019 také e-shop. Rodinná tradice a poctivé řemeslo tak pokračují dál i v moderní době.

 

Mapa
Firma sídlí v Ústeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Už od dětství jsem v naší společnosti alespoň částečně pracoval. Po několikaleté praxi v advokacii jsem se rozhodl naplno věnovat BOHEMIA PAPER.

Jaké máte další plány?

Chceme připravovat designy s mladými českými designery. Budeme zprovozňovat možnost objednat si zakázkový tisk online. 

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Vstřícnost.

Odpovídal Adam Řehák, jednatel společnosti

Důvod nominace

Papír, který jsem si zamilovala. Bohemia paper charakterizuje ručně vyráběný, vysoce kvalitní papír. Z tohoto papíru následně vznikají designově sofistikované umělecké kousky – karty, dopisní sety, hlavičkové papíry, atd. A proč sofistikované? Celé kouzlo spočívá v kvalitní textuře papíru, jednoduchosti a hlubotisku. Hlubotisk je stará tiskařská technika, dnes vzácná, ke které Bohemia paper používá originální, sto let staré stroje. Na tento papír pak psala například královna Alžběta II., Pražský hrad jej každoročně rozesílá ve formě novoročenek a svoji cestu si našel i ke známé Madonně. A i mnoha dalším po celém světě. A proč si pana Řeháka a jeho rodiny vážím? Jít do výroby papíru v době nastupující digitalizace chce kuráž. Takový to papír je luxusní ozdobou, nikoliv spotřební zbožím. Přesto si tento český unikát vydobyl své místo ve světě a dělá jméno nejen sobě, ale i českému papíru obecně.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů