12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

A - stav Bohemia s.r.o.

Jiří a Michal Borovkovi

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Českobudějovickou stavební a odpadovou společnost A-stav Bohemia založil v roce 2008 Michal Borovka. Protože je se svým bratrem Jiřím velkým patriotem, rozhodli se společně v roce 2012 vydat po stopách významného průmyslníka, loďmistra a rodáka z Českých Budějovic, V. A. Lanny a založili kavárnu LANNA spojenou s velkým spektrem činností v cestovní ruchu pod značkou Koncept LANNA.

Kavárna LANNA je vstupní branou do města nejen z přilehlého přístavního mola Lannovy loděnice, ale i z meandru parku Jiráskova nábřeží a působivého Dlouhého mostu. Je především místem pro relaxaci. Pro dotvoření klidové oázy na samé hranici historického centra města bratři Borovkové vybudovali idětské hřiště BosoNoha s pečlivě vybranými herními prvky pro nejmenší, i ty postižené. Rozdíly v kavárně LANNA nedělají.

Stejně všestranný jako je jejich vzor V. A. Lanna, tak i kavárna, kterou v prvorepublikovém duchu vede Jiří Borovka, není pouze kavárnou. Součástí Konceptu LANNA bratří Borovkových je provozování lodní dopravy v samém centrum královského města nebo z Budějovic do Hluboké nad Vltavou. Tenkou spojující nití jejich podnikání jsou řeky Vltava a Malše, na kterých půjčují šlapadla či veslice, motorové čluny nebo zajišťují výletní plavby. Letní biograf nebo divadla organizují ve svém parku BosoNoha, a když to počastí dovolí zřídí v meandru řeky Vltavy venkovní přírodní zimní kluziště.

Bratři Borovkovi nadšeně podporují ty, kdož mají více odhodlání než přízně osudu. Podporují nadaci Dobrý anděl, Zdravotní klaun či Paměť národa a několik zájmových spolků. Půjčují handbike, boby i sáňky. Pořádají tradiční šachové turnaje Šachu Lannova a Lannův Zimní ponor vltavský na podporu českobudějckých otužilců. Pro své hosty a příznivce pořádají různé veřejné oslavy: 100 let republiky, 30 let od sametu, obnovení staronové Vltavské vodní cesty a mnoho dalších. Jejich snahou je nejen připomínat významné historické mezníky, ale i zatraktivnit řeky a prostor kolem nich.

To vše s cílem udržet tradici a ducha prvorepublikové Lannovy loděnice i v současné kavárně LANNA. A to službami, servisem i poctivostí. V nabídce od místních živnostníků naleznete pravé domácí limonády, čaje z bylinek, výtečné zákusky, budějovické pivo či výrobky místní Madety, ale také zeleninové saláty, sandwiche a bagety z čerstvých a kvalitních surovin.

Nemusíte si pamatovat, co jste si dali, ale jak jste se u toho cítili. 

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Každý, za kterým je silný příběh o vůli a odhodlaní. Celý život se učím od lepších, jsou mi vzorem nejen v podnikání, ale někteří i osobními postoji a sílou překonat nepřízeň osudu, nebo zůstat pevní v názorech. Náš koncept je založen na odkazu rodu Lannů, jenž úspěšně podnikali v několika oborech. Jejich postoj k mecenášství, charitě určitě stojí za povšimnutí.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Odhodlanost a pak rovnost. Za život potkáme bezmála 80 tisíc lidí a já před žádným z nich nechci přecházet na druhou stranu chodníku.

Zbývá Vám čas na koníčky? 

Času mám opravdu málo a koníčky jsou první, které musím oželet. Roky jezdím na motorce a s tím je spojena láska k cestování. Na cestách se inspiruji, víc si vážím života a také si uvědomuji pokoru a respekt k lidem jiných národností. Lítám s padákem - paragliding. V oblacích je jediné místo, kde vypínám mozek, soustředím se na přežití a duševně odpočívám. Otužováním a zimním plaváním si zase vyrábím endorfiny.

Odpovídal Jiří Borovka, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Kavárna LANNA byla pojmenována po významném českobudějovickém rodákovi, průmyslníkovi, loďmistru, staviteli, mecenáši, V. A. Lannovi (1805 - 1866). Z oken kavárny je výhled na doposud dochovanou budovu bývalé Lannovy loděnice a to na protilehlém břehu řeky Vltavy přímo v areálu přístaviště. Jiří a Michal jsou především českobudějovičtí patrioti. Kavárna i jejich další aktivity mají specifickou filosofii, zaměřenou na čisté a dobré věci. Kromě špičkové kavárny provozují výletní dopravu, promítají v biografu, opravují památky, pomáhají handicapovaným a řadě charitativních organizací, realizují LANNŮV ZIMNÍ PONOR VLTAVSKÝ, LANNOVO PŘÍRODNÍ KLUZIŠTĚ, ŠACH LANNŮV. Otevírají nové dětské hřiště. Jsou příkladem podnikatelů, kteří milují svůj region a lidi v něm. V které jiné kavárně vám dnes zdarma půjčí deštík když zaprší, boby když napadne sníh nebo kolo, když se zapomenete...

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů