12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Tower Park Praha - PAN ROMAN LAIN

Ročník 2014

Představení nominované firmy

2. místo v kategorii PARTNER Českého Goodwillu 2014: Žižkovská televizní věž byla postavena v letech 1985 – 1992 podle projektu Ing. Arch. Václava Aulického a Dr. Ing. Jiřího Kozáka. Díky jedinečné poloze v blízkosti centra Prahy a široké nabídce služeb je vyhledávanou atraktivitou nejen pro obyvatele Prahy a České republiky, ale také zahraniční turisty. Dominanta a zároveň nejvyšší stavba hlavního města nabízí unikátní 360° vyhlídku s tematicky řešenými kabinami včetně interaktivní části, restauraci, café a bar a luxusní apartmá.

Od roku 2000 se součástí věže stala charakteristická miminka, konkrétně deset obřích miminek šplhající po věži nahoru a dolů. Tyto laminátové sochy zvané Miminka (Babies) zde byly původně umístěny jen dočasně. Staly se ale tak populární, že byly na věž nainstalovány natrvalo. Miminka jsou dílem mezinárodně uznávaného českého umělce Davida Černého.

V letech 2011-2012 prošla věž kompletní rekonstrukcí interiérů. Tým uznávaných českých architektů a umělců byl pověřen navrhnout nové prostory a vytvořit interaktivní prostředí. Žižkovská televizní věž byla přejmenována na TOWER PARK PRAHA. Okolí TOWER PARK PRAHA obklopuje park se zahradní restaurací s letní terasou a piknikovou zahradou. 

V červnu roku 2014 bylo v areálu Mahlerových sadů otevřeno profesionální minigolfové hřiště. V brzké době zde vznikne i hřiště na petanque a v budoucnu také mobilní pódium s hledištěm až pro 500 osob. Se svými 216 m je nejen nejvyšší stavbou v Praze, ale také nejvyšší věží a nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice.

Dominanta se nachází v Praze, Hl. m. Praha

„2. nejošklivější stavba na světě. Budete ji milovat.“

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá pan Roman Lain, ředitel TOWER PARK PRAHA

Jaké byly Vaše pocity, když jste se o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděl?

„Zpráva mě zastihla během rodinné dovolené. Bylo to příjemné překvapení a je milé, že mě zaměstnanci takto pozitivně vnímají. Mám z toho radost a těší mě to. Udělám vše proto, abych své zaměstnance i nadále motivoval a aby vládla na pracovišti dobrá nálada.“

Proč jste se rozhodl Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

„Upřímně řečeno jsem projekt Český Goodwill do té doby neznal. Poté, co jsem si ale přečetl více informací a především, co je cílem projektu, neváhal jsem nominaci přijmout. Považuji se totiž za člověka, který se v rámci své náplně práce snaží alespoň malou část Prahy znovu oživit, ukázat nejenom Pražanům, že Žižkovská věž a její park Mahlerovy sady je místem, kde mohou trávit svůj volný čas. Projekt obnovy tohoto významného místa není snadný, ale věřím, že s týmem lidí, kteří do své dávají nejen zkušenosti, ale také srdce se zakrátko budeme těšit z nového společenského a kulturního místa v Praze.

Dalším důvodem, proč jsem nominaci přijal je také fakt, že bych nemohl zklamat člověka, který mě nominoval, to by nebylo fér a profesionální :-).

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

„To je spíše otázka na někoho jiného, například na anonyma, který poslal mou nominaci. Ze skromnosti mě vlastní :-) ale snad mohu říci, že se snažím každému maximálně vyjít vstříc, ať už se to týká zaměstnanců firmy nebo mé rodiny.“

TOWER PARK PRAHA skýtá jedinečné výhledy na hlavní město...             ...např. z restaurace s příznačným názvem OBLACA

Důvod nominace

Pan Ing. Lain je pro všechny zaměstnance vzorem správného přístupu k práci i k lidem. Při každém rozhovoru s ním se vždy něčemu přiučíte. Má skvělý cit pro detail i obchod. Mezi personálem je velice oblíbený. Minimálně tým managerů má velkou motivaci pracovat takzvaně pro Romana. Znamená to, že pracujeme tak, aby jsme mu dělali radost. Žižkovskou věž a přilehlý park změnil z mrtvého omšelého místa plného narkomanů a psích exkrementů na místo plné života, kde každý příchozí ocení nový živý face celého projektu. Důležitý je také nekončící vývoj projektu. Ve zkratce: Ing. Roman Lain je nám vzorem.

Nominační kategorie

Partner
Mecenáš

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů