Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

VÍNO HRUŠKA s.r.o.

Stanislav Hruška

Ročník 2020

Představení nominované firmy

VÍNO HRUŠKA je rodinné vinařství, jehož historie sahá až do roku 1842, kdy se v katastru obce Blatnice objevují první zmínky o vinaři Tomáši Hruškovi. Následně se pěstování a výroba vína stala hlavní činností všech generací rodu Hruškových, které si postupně předávaly cenné informace a zkušenosti ohledně pěstování révy vinné. 

Samotnou firmu VÍNO HRUŠKA založili manželé Stanislav a Libuše Hruškovi v roce 2007 a se ctí a pokorou k souladu přírody s lidskou prací navazují na rodinnou tradici. Používají tradiční, ale zdokonalené způsoby výroby vína. V Blatničce a okolí dnes obhospodařují 95 hektarů vinic, nejvýše položených vinic v podhůří CHKO Bílé Karpaty. Vápencové podloží a těžké půdy tvořené jílovcem s vysokým obsahem draslíku dodávají vínu aromatičnost, mineralitu a projev tohoto regionu.

Nyní má společnost 25 značkových a několik partnerských prodejen. Vlastní a provozuje penziony v Blatničce, ve Veselí nad Moravou a v Pardubicích. Krom toho v Blatničce provozuje chráněnou dílnu, kde dává možnost zdravotně handicapovaným lidem získat plnohodnotnou práci. Zaměstnanci vyrábějí domácí škvarkové preclíky, sušené ovoce, cukroví a vinné želé. Všechno ovoce pochází z Blatničky a blízkého okolí. Jablka, hrušky a švestky ručně sbírají a pečlivě suší.

Spojením lásky k přírodě a zvířatům, vybudovala rodina Hruškových na pastvinách v blízkosti vinohradů také malý rodinný ranč. Na něm v současnosti chovají dvanáct koní, které nejen zajišťují vydatnou výživu pro vinice, ale také spoustu zážitků pro návštěvníky a milovníky těchto velkých tvorů.

Poctivou práci ničím jiným nenahradíš!

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda!

Jaké máte plány do budoucna?

Vybudovat nejkomplexnější vinařství v ČR.

Zbývá Vám čas na koníčky? Jaké máte?

Mám rád historii. Hraji šachy a stolní tenis. Miluji rodinu a cestování.

Odpovídal Stanislav Hruška, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Toto rodinné vinárstvo s tradíciou siahajúcou až do roku 1842 považujem za jeden z českých klenotov podnikania v obore vinárstva. Snúbi sa tu vynijakjúce víno, rodinná atmosféra, štýl a inovatívny prístup k podnikaniu. Z Hruškových pobočiek odchádzam vždy spokojný. Nič iného nečakám ani od ich penziónu s doprovodným programom. A to som bol pôvodne nevinár, než sa mi pred dvoma rokmy dostal do rúk Hruškov tramín červený, ročník 2015. Od tej doby pestujem zdravú lásku k tomuto vínu a značke.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

Zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů