12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

VÍNO HRUŠKA s.r.o.

Stanislav Hruška

Ročník 2020

Představení nominované firmy

VÍNO HRUŠKA je rodinné vinařství, jehož historie sahá až do roku 1842, kdy se v katastru obce Blatnice objevují první zmínky o vinaři Tomáši Hruškovi. Následně se pěstování a výroba vína stala hlavní činností všech generací rodu Hruškových, které si postupně předávaly cenné informace a zkušenosti ohledně pěstování révy vinné. 

Samotnou firmu VÍNO HRUŠKA založili manželé Stanislav a Libuše Hruškovi v roce 2007 a se ctí a pokorou k souladu přírody s lidskou prací navazují na rodinnou tradici. Používají tradiční, ale zdokonalené způsoby výroby vína. V Blatničce a okolí dnes obhospodařují 95 hektarů vinic, nejvýše položených vinic v podhůří CHKO Bílé Karpaty. Vápencové podloží a těžké půdy tvořené jílovcem s vysokým obsahem draslíku dodávají vínu aromatičnost, mineralitu a projev tohoto regionu.

Nyní má společnost 25 značkových a několik partnerských prodejen. Vlastní a provozuje penziony v Blatničce, ve Veselí nad Moravou a v Pardubicích. Krom toho v Blatničce provozuje chráněnou dílnu, kde dává možnost zdravotně handicapovaným lidem získat plnohodnotnou práci. Zaměstnanci vyrábějí domácí škvarkové preclíky, sušené ovoce, cukroví a vinné želé. Všechno ovoce pochází z Blatničky a blízkého okolí. Jablka, hrušky a švestky ručně sbírají a pečlivě suší.

Spojením lásky k přírodě a zvířatům, vybudovala rodina Hruškových na pastvinách v blízkosti vinohradů také malý rodinný ranč. Na něm v současnosti chovají dvanáct koní, které nejen zajišťují vydatnou výživu pro vinice, ale také spoustu zážitků pro návštěvníky a milovníky těchto velkých tvorů.

Poctivou práci ničím jiným nenahradíš!

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda!

Jaké máte plány do budoucna?

Vybudovat nejkomplexnější vinařství v ČR.

Zbývá Vám čas na koníčky? Jaké máte?

Mám rád historii. Hraji šachy a stolní tenis. Miluji rodinu a cestování.

Odpovídal Stanislav Hruška, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Toto rodinné vinárstvo s tradíciou siahajúcou až do roku 1842 považujem za jeden z českých klenotov podnikania v obore vinárstva. Snúbi sa tu vynijakjúce víno, rodinná atmosféra, štýl a inovatívny prístup k podnikaniu. Z Hruškových pobočiek odchádzam vždy spokojný. Nič iného nečakám ani od ich penziónu s doprovodným programom. A to som bol pôvodne nevinár, než sa mi pred dvoma rokmy dostal do rúk Hruškov tramín červený, ročník 2015. Od tej doby pestujem zdravú lásku k tomuto vínu a značke.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

Zákazník

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů