Gratulujeme všem a oceněným a nominovaným!

finalisti

MVDr. Martina Načeradská

Ročník 2014

Představení nominované firmy

MVDr. Martina Načeradská vystudovala Brněnskou fakultu veterinárního lékařství a v současné době provozuje veterinární ordinaci v Praze. Je country representative PDTE (Pet Dog Trainers of Europe), předsedkyní sekce poruch chování ČAVLMZ (České asociace veterinárních lékařů), členkou ESVD (European society of veterinary dermatology), členkou ISFM (International society of feline medicine) a vlastní první českou ordinaci, která získala titul cat friendly clinic.

Má za sebou zahraniční stáže v různých zemích Evropy (Holandsko, Dánsko, Chorvatsko) a hojně přispívá články do odborných i neodborných časopisů. Upozorňuje na důležitost preventivní medicíny a ve své ordinaci již zavedla systém preventivních prohlídek. Věnuje se převážně dermatologii a zvířecí psychologii, provozuje školičku pro štěňata, kde zároveň učí majitele, jak psi komunikují a jak je nejlépe cvičit. Otevřeně bojuje proti množírnám a překupníkům psů.

MVDr. Načeradskou naleznete v Praze 10, Hl. m. Praha

"Co mně nezabije, to mně posílí!"

3 otázky pro nominovanou osobu

Odpovídá MVDr. Martina Načeradská

Jaké byly Vaše pocity, když jste o Vaší nominaci do ČESKÉHO GOODWILLU dozvěděli?

„Byla jsem velmi překvapená, že jsem se dostala mezi obrovské firmy a zároveň potěšená, že si třeba možná i někdo všiml mé práce.“

Proč jste se rozhodli Vaši nominaci do projektu ČESKÝ GOODWILL přijmout?

„Snažím se ze všech sil změnit pohled na veterinární medicínu. Vést klienty k tomu, že prevence je lepší než léčba onemocnění, která vzniknou díky jejímu zanedbání. V ordinaci nabízím nejnovější metody terapií, využívám např. v dermatologii u alergiků přírodní kosmetiku, což spočívá v dělání kosmetických masek a zábalů křečkům, králíkům, kočkám či psům a díky tomu snížení dávky kortikoidů. Učím klienty jak udržet svého kamaráda co nejdéle zdravého např. péče o zuby a dutinu ústní, správné krmení, aby nebyl obézní atp. Snažím se vzdělávat klienty, uspořádala jsem již několik seminářů se zahraničními odborníky na témata, která mi tu chybí. Překládám i knihy, které pomohou klientům lépe porozumět svým zvířatům, momentálně pracuji na překladu knihy o kočkách. Velmi málo lidí skutečně chápe potřeby svých zvířat, díky tomu dochází k velkým nedorozuměním a následně i rozvoji onemocnění, která by vůbec nemusela zvířata trápit.

Momentálně dokončuji své postgraduální studium na VFU Brno, mým tématem je terapie dermatofytóz (onemocnění kůže způsobené plísní) s využitím mykoparazita (houba pythium oligandrum), vidím v obdobných způsobech léčby budoucnost, protože dochází k obrovskému rozvoji rezistencí patogenů na léčiva, ale při této terapii k rezistenci nikdy nedojde. Stejně tak jako myši se nemohou naučit porazit kočku, nemůže se patologická plíseň naučit porazit svého lovce – mykoparazita. Účinky této léčby na zvířata ještě kromě mě a lidí, se kterými spolupracuji, nikdo na světě nepublikoval. Publikovala jsem zatím jen v českých odborných časopisech, ale výsledky mé postgraduální práce by měly vyjít už i v zahraničí jako pilotní studie. Objevitelem vlastností Pythium oligandrum byl také Čech, považuji tedy za svou povinnost rozšířit své poznatky o jejích účincích u zvířat i v zahraničí.

Věcí, která je otřesná a Česká Republika v ní vede, jsou množírny, kde žijí zvířata v hrozných podmínkách ve špíně, případně v klecích. Lidé, kteří je takto chovají, je pouze množí za účelem zisku, jsou to takové strašné továrny na psy, ale i jiná zvířata. Pokud tento problém nebude dostatečně medializován, nic se nezmění.“

Jaký je Váš nejčastější projev dobré vůle?

„Práce lékaře, ať lidského nebo zvířecího, by sama o sobě měla být projevem dobré vůle, snahou pomoci. Já, se bohužel velmi často ve své praxi setkávám s důsledky mrzačení psích těl i duší právě díky množírnám. Zastavení produkce štěňat v množírnách jsem pojala jako svou povinnost, je to můj projev dobré vůle. V těchto dnech směřuji svou aktivitu na přípravu DNE PRO ŠTĚNĚ, happeningu proti množírnám ve Stromovce 19. září tohoto roku.“

Důvod nominace

„Nominování chápu jako ocenění její snahy o zvýšení povědomí a informovanosti veřejnosti v oblasti týraných zvířat. Je to super ženská, vynikající veterinární lékařka, kamarádka i kolegyně.“

Nominační kategorie

Tradice
Inovace
Mecenáš

Nominoval/a:

kolegyně v oboru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů