Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Rooty s.r.o.

Viktor Tóth

Ročník 2020

Představení nominované firmy

ROOTY je česko-slovenská rodinná firma, která byla založena Slováky Jankou a Viktorem, žijícími v České republice. Na jihu Čech za pomoci vlastní unikátní technologie, ale stále s významným podílem ruční práce, vyrábí speciální kořenové koberce.

Všechno začalo vlastně náhodou, když si u svého čtyřletého syna všimli, že palečky na obou nohách měl zvláštně vbočené. Navštívili proto pediatra. Ten je odkázal na ortopeda. Ortoped se nad vbočeným palcem čtyřletého dítěte nepozastavil a dal jim dvě možnosti: buď problém prozatím neřešit a čekat, jak se noha bude vyvíjet, nebo vyzkoušet ortopedické vložky. První řešení jim připadalo nezodpovědné, druhé příliš jednoduché. A tak začali pátrat.

Při jednom výletě na Šumavě, když kráčeli stezkou plnou kamení, jehličí, prorostlými kořeny a měkkou hlínou, jim příroda nabídla zjištění: Silná noha tedy vyžaduje podněty, potřebuje reagovat na proměnlivý charakter povrchu. A to jim změnilo život.

Po tříletém vývoji se zrodil kořenový koberec Rooty, propracovaný od podlahy. Podařilo se jim skloubit požadavky na vysokou životnost, ekologickou výrobu a zdravotní nezávadnost. Vysoký důraz kladli zejména na použité materiály, které všechny pocházejí z EU (Německo, Švýcarsko, Velká Británie), navíc jsou z 90 % z recyklovaných zdrojů.

Kořenové koberce vyrábí Rooty jako první na světě a technický princip výrobku je chráněn patentem. Rooty je průkopníkem v tom, co dělá, a své výrobky prodává nejen do Evropy, ale také do zámoří.

Příroda je nejlepší designér.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

Byla to touha realizovat se v něčem, co dává smysl. Dlouho jsem to hledal, nebo spíše koukal kolem sebe, až jednoho dne nám řekněme „osud“ hodil pod nohy problém se synovýma nohama. Podnikatelsky se tomu říká, že jsem uviděl příležitost :o)))

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Největší překážky jsou v našich hlavách jako například strach, nebo chtít rychle uspět. Pak jsou to vnější aspekty jako nedostatečné resp. špatné vzdělání a všeobecně kultura, která trestá dělání chyb.

Zbývá Vám čas na koníčky? 

Mám velice málo volného času. Když už něco dělám jako koníček, tak to volím, aby alespoň jedno dítě bylo se mnou (a já s ním). Musím totiž také odlehčit manželce, protože když já podnikám, tak ona táhne celý chod rodiny. Běháme a lyžujeme.

Odpovídal Viktor Tóth, majitel společnosti

Důvod nominace

Inovativní přístup k fyzioterapeutickému cvičení. Výroba koberců z recyklovaných zdrojů a hlídání nízké spotřeby energie.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů