12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

PLASTIA s.r.o.

Lenka a Stanislav Novotní

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Společnost Plastia, rodinná firma sídlící v Novém Veselí na Vysočině, se zaměřuje především na výrobu samozavlažovacích květináčů, truhlíků a dalších potřeb pro domov i zahradu. Při své práci se snaží maximálně vycházet z potřeb zákazníků, respektovat přírodu a vytvářet kvalitní výrobky s originálním designem a přidanou hodnotou.

V průběhu vývoje svých produktů uplatňuje metodu design managementu a principy cirkulární ekonomiky. Důkazem může být třeba vermikompostér Urbalive, držitel dvou nejprestižnějších světových ocenění Red Dot Design Award 2018 a Good Design, který dokáže přeměnit kuchyňský odpad na životodárné hnojivo.

Jako firma z Vysočiny se snaží smysluplně podporovat jak místní subjekty a jejich aktivity, tak i celorepublikové projekty. Největším z nich je projekt Vermikompostéry do škol realizovaný společně s neziskovou organizací Tereza, firma je taktéž hrdým partnerem celorepublikového Sčítání ptáků na krmítkách České společnosti ornitologické.

Svou filosofii staví na projektech, které jsou užitečné jak pro člověka, tak pro přírodu. V současné době firma zaměstnává přes 100 lidí a její výrobky dělají radost v 50 zemích světa.

Nejlepší způsob, jak mít dobrý nápad, je mít hodně nápadů. (Linus Pauling)

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Podnikatelský: Tomáš Baťa, osobní: T. G. Masaryk

Jaké máte plány do budoucna?

Stále vyrábět produkty, které budou chtít po celém světě, budou zákazníkům přinášet radost a šetřit přírodu.

Jaké jsou Vaše koníčky?

Karavaning, turistika. 

Odpovídal Stanislav Novotný, spolumajitel firmy

Důvod nominace

Značka Plastia vznikla v roce 1993, aby dala jméno výrobnímu a tvůrčímu programu stejnojmenné firmy. Společnost Plastia byla založena na principech nejlepších tradic evropského rodinného podnikání. Základem jejího úspěchu je výroba a tvorba širokého sortimentu komponentů a výrobků z plastických hmot…. Toto je úvodní představení našeho partnera, se kterým spolupracujeme již více než 15 let. Rádi bychom nominovali paní Lenku Novotnou a pana Stanislava Novotného, majitele firmy Plastia s.r.o., nejen pro svůj postoj k podnikání, ale i pro aktivní přístup při konání a organizování nebo jen podpoře nejrůznějších charitativních akcí, jako např.: Charitativní aukce pro azylový dům sv. Máří Magdaleny, Dobrobazar – pomoc matkám s dětmi v nouzi, ale i v podpoře mladých designerů, kterým dávají první šance v jejich profesionální kariéře. Ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně podporují projekt „Vraťte je zpátky do hry“. Myšlenkou udržitelného designu se snaží ovlivňovat chování lidí a působit na jejich ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Užitný design, variabilita a modulárnost jejich výrobků, nese myšlenku opravdového respektu ke všemu živému. Další projekty s názvem „Urbalive“, „Pěstujeme doma“ nebo „Vermikompostéry do škol“ vypovídají o jejich dosahu. Naší spolupráce si velice vážíme a přejeme Plastii mnoho úspěchů v dalších projektech.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů