8. ročník ocenění pro firmy, kterých si lidé váží

Zvolte OSOBNOST Český Goodwill 2020!

Hlasujte

STRIX Chomutov, a.s.

Dušan Dufka

Ročník 2020

Hlasujte

Představení nominované firmy

Společnost STRIX Chomutov a. s. byla založena v roce 2005. Přímo navazuje na tradici firmy fungující v různých právních formách pod stejným jménem již od roku 1994. Svým zaměřením se orientuje na všechny obory stavebního průmyslu, zejména pak na geotechnické a dopravní stavitelství. Od roku 2009 se také věnuje výzkumu a vývoji nových služeb, systémů a pokročilých technologií využitelných nejen v oboru stavebního průmyslu.

Společnost působí v mnoha více či méně na sobě závislých primárních oblastech. Pro ilustraci jmenujme například hlavní stavební výrobu, samostatné nasazení specializovaných technologií, obchodní činnost, inženýring v oblasti BOZP výškových prací či projektování. I v nepřístupných terénech je schopna realizovat speciální vrty, trhací práce, měření fyzikálních veličin, návrhy a montáž lešenářských konstrukcí pro zpřístupnění a další.

STRIX Chomutov, který v loňském roce oslavil 25. narozeniny, si plně uvědomuje význam dlouhodobých partnerských vztahů i svou společenskou odpovědnost. Pravidelně sponzoruje vedle národní hokejové reprezentace či českého zastoupení na rallye Paříž – Dakar zejména sportovní činnost mládeže, zejména ve finančně nelukrativních a přehlížených sportovních odvětvích, stejně jako kulturní a humanitární aktivity.

Mapa
Firma sídlí v Ústeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší? 

Být užitečný. Budovat obor (například propojováním výrobní a akademické sféry). Možnost tvořit si to po svém.

Jaké máte plány do budoucna?

Trvale udržitelný rozvoj společnosti, kde bude možné nejen pracovat, ale i žít. Budování hrdosti nejen na značku STRIX, ale i související MADE IN CZECH REPUBLIC.   

Zbývá Vám čas na koníčky?

Patřím mezi šťastnější skupinu jednotlivců, kterým se podařilo „přetavit“ své zájmy a koníčky (v mém případě z větší části adrenalinové) ve svoji životní náplň – podnikatelské zaměření budované společnosti. Zatímco většina lidí prostě jen chodí do práce, já si jdu plnit své sny, odpočívat, bavit se s přáteli, užívat si své koníčky, a to hned na profesionální úrovni. Své koníčky dělá každý rád, tedy dobře. Když někdo něco dělá dobře, podá kvalitní výsledek. Ten je požadován v jakémkoliv oboru lidské činnosti, protože je vzácný. Proto bývá obvykle dobře honorován! Vše mi do sebe zapadá = vzorec pro úspěch a štěstí. 

Odpovídal Dušan Dufka, předseda představenstva

Důvod nominace

Neskutečně slušný, empatický člověk, který se dvěma kolegy před 25 lety založil malou firmu, zabývající se výškovým pracemi. Za 25 let čimosti vybudoval z malé firmy akciovou společnost, která nemá co se do objemu a kvality prací téměř žádnou, nebo jen velmi malou konkurenci. Po celou dobu vede firmu k prosperitě bez jakýchkoli skandálů, ůplatků a nepříjemností. Z počátečních pár zaměstnanců se nyní firma může pochlubit nejen počtem zaměstnanců, ale především kvalitou a objemem prací, množstvím výzkumných ůkolů, ale i množstvím nabízených služeb... Mimo jiné také množstvím sponzorovaných aktivit, nejen sportovních, ale i obecně prospěšných.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů