Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

STRIX Chomutov, a.s.

Dušan Dufka

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Společnost STRIX Chomutov a. s. byla založena v roce 2005. Přímo navazuje na tradici firmy fungující v různých právních formách pod stejným jménem již od roku 1994. Svým zaměřením se orientuje na všechny obory stavebního průmyslu, zejména pak na geotechnické a dopravní stavitelství. Od roku 2009 se také věnuje výzkumu a vývoji nových služeb, systémů a pokročilých technologií využitelných nejen v oboru stavebního průmyslu.

Společnost působí v mnoha více či méně na sobě závislých primárních oblastech. Pro ilustraci jmenujme například hlavní stavební výrobu, samostatné nasazení specializovaných technologií, obchodní činnost, inženýring v oblasti BOZP výškových prací či projektování. I v nepřístupných terénech je schopna realizovat speciální vrty, trhací práce, měření fyzikálních veličin, návrhy a montáž lešenářských konstrukcí pro zpřístupnění a další.

STRIX Chomutov, který v loňském roce oslavil 25. narozeniny, si plně uvědomuje význam dlouhodobých partnerských vztahů i svou společenskou odpovědnost. Pravidelně sponzoruje vedle národní hokejové reprezentace či českého zastoupení na rallye Paříž – Dakar zejména sportovní činnost mládeže, zejména ve finančně nelukrativních a přehlížených sportovních odvětvích, stejně jako kulturní a humanitární aktivity.

Mapa
Firma sídlí v Ústeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás na podnikání nejvíc těší? 

Být užitečný. Budovat obor (například propojováním výrobní a akademické sféry). Možnost tvořit si to po svém.

Jaké máte plány do budoucna?

Trvale udržitelný rozvoj společnosti, kde bude možné nejen pracovat, ale i žít. Budování hrdosti nejen na značku STRIX, ale i související MADE IN CZECH REPUBLIC.   

Zbývá Vám čas na koníčky?

Patřím mezi šťastnější skupinu jednotlivců, kterým se podařilo „přetavit“ své zájmy a koníčky (v mém případě z větší části adrenalinové) ve svoji životní náplň – podnikatelské zaměření budované společnosti. Zatímco většina lidí prostě jen chodí do práce, já si jdu plnit své sny, odpočívat, bavit se s přáteli, užívat si své koníčky, a to hned na profesionální úrovni. Své koníčky dělá každý rád, tedy dobře. Když někdo něco dělá dobře, podá kvalitní výsledek. Ten je požadován v jakémkoliv oboru lidské činnosti, protože je vzácný. Proto bývá obvykle dobře honorován! Vše mi do sebe zapadá = vzorec pro úspěch a štěstí. 

Odpovídal Dušan Dufka, předseda představenstva

Důvod nominace

Neskutečně slušný, empatický člověk, který se dvěma kolegy před 25 lety založil malou firmu, zabývající se výškovým pracemi. Za 25 let čimosti vybudoval z malé firmy akciovou společnost, která nemá co se do objemu a kvality prací téměř žádnou, nebo jen velmi malou konkurenci. Po celou dobu vede firmu k prosperitě bez jakýchkoli skandálů, ůplatků a nepříjemností. Z počátečních pár zaměstnanců se nyní firma může pochlubit nejen počtem zaměstnanců, ale především kvalitou a objemem prací, množstvím výzkumných ůkolů, ale i množstvím nabízených služeb... Mimo jiné také množstvím sponzorovaných aktivit, nejen sportovních, ale i obecně prospěšných.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů