Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Velká pecka s.r.o.

Tomáš Čupr

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Společnost Velká pecka, kterou Tomáš Čupr založil v roce 2014, provozuje v ČR on-line supermarket Rohlik.cz, který je jedničkou na tuzemském trhu. Nápad služby doručování nákupu potravin a dalšího zboží až ke dveřím vzešel z Tomášovy osobní potřeby a zjištění po návratu ze zahraničí, že taková služba v Čechách chybí.

Základním pilířem úspěchu je zákaznická zkušenost, na kterou Tomáš klade stěžejní důraz. Od nákupu v online supermarketu, přes rychlost dodání, čerstvost potravin, až po skutečnost, že kurýr zákazníkovi nákup doručí až ke dveřím, ať bydlí v rodinném domě nebo ve 12. patře bez výtahu.

Součástí filosofie Rohlik.cz je podpora lokálních farmářů a drobných výrobců, takže se zboží ráno sklizené z pole může na stůl zákazníkovi dostat do šesti hodin ještě týž den. Společnost prostřednictvím svých zvýhodněných klubových programů podporuje také rodiny s dětmi a seniory či držitele průkaz ZTP.

Online nákupy a rozvoz zboží společnost postupně rozšiřuje z Prahy, Plzně, Liberce, Ostravy, Brna také do dalších měst České republiky, v poslední době například do Rokycan, Olomouce či Prostějova.

Koronakrize akcelerovala oblibu on-line nákupů potravin i růst obratu. Významně urychlila také plánovanou zahraniční expanzi. V závěru roku 2019 rozjela firma byznys v Budapešti jako Kifli.hu (maďarsky rohlík), letos vstoupila na bulharský trh, když investovala do tamní jedničky, online supermarketu eBag.bg. V pokročilé fázi jsou také přípravy na expanzi do rakouské Vídně letos na podzim, kde bude firma působit jako Gurkerl.at (okurka, nikoli rohlík), a v příštím roce do Německa.

Dobré jídlo, dobří lidé, lepší svět - Rohlik.cz

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

 

Odpovídal Tomáš Čupr, zakladatel společnosti

Důvod nominace

Společnost provozuje e-shop Rohlik.cz. Na český trh přinesla zásadní inovaci v prodeji nejen potravin. Nabízí dodání v reálném čase, široký sortiment a vynikající kvalitu. Její koncept je velmi efektivní zejména u dodávek potravin s krátkou a velmi krátkou dobou trvanlivosti. Vytvořila velmi atraktivní model pro prodej zejména farmářského sortimentu (z pole až na stůl během několika hodin). Dodávky až na práh bytu oceňují maminky na mateřské dovolené, nemocní, senioři … a každý, kdo hledá kvalitu a váží si svého času.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů