Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

OKAY s.r.o.

Jindřich Životský

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Společnost OKAY je od svého založení v roce 1994 řízena jediným člověkem – absolventem brněnské techniky a brněnským rodákem Jindřichem Životským. Američané by ho nejspíš označili za self-made mana, který se vlastními silami vypracoval z nuly až na vrchol. A moc by nepřeháněli.

Nadšení pro obchod v sobě objevil už v dětství: „Přivezl jsem dva kufry plné fixek na dětský tábor v Polsku. Po tehdy nedostatkovém zboží se jen zaprášilo,“ vzpomíná dnes. Na střední škole si vydělával distribucí meruněk z rodinného sadu, při studiích na vysoké opravoval stará auta.

Jedním z impulsů, které stály za rozhodnutím podnikat v prodeji elektra, byla Životského německá stáž v roce 1992. Po návratu začal s prodejem drobného elektra dovezeného z Itálie a Belgie. Tehdy začala expanze, díky které dnes holding OKAY čítá více než 140 prodejen v České republice a na Slovensku a spolu s elektrem úspěšně prodává i nábytek. Sám Jindřich Životský získal za svou práci v oboru prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2014 Jihomoravského kraje.

Z koníčků, na které si v náročném programu nachází čas, vyčnívá hlavně láska k létání. „Stejně jako v podnikání je letectví hlavně o neustálém učení se a posouvání se blíže k dokonalosti a profesionalitě,“ říká Životský.

Spolu to zvládneme!

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?
Férovosti.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Dlouhodobě věštec z Omahy Warren Buffett, v posledních letech i zakladatel Amazonu Jeff Bazos.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké provozujete?
Především letectví. Ostatně, má s podnikáním mnoho společného.

Odpovídal Jindřich Životský, majitel firmy OKAY

Důvod nominace

Přes turbulentní změny na trhu, v marketingu i managementu zůstává majiteli holdingu neustálé zaměření na osobní řízení společnosti a aktivní péče o nejmenší detaily jejího chodu a rozvoje zaměstnanců.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů