12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

2G – spol. s r.o.

Oldřich Glogar

Ročník 2019

Představení nominované firmy

2G Lipov - Přikrývky a polštáře je rodinná firma, kterou založili manželé Glogarovi v roce 1995, a navázali tak na dlouholetou tradici výroby přikrývek z ovčí vlny, které byly pro region Horňácko v jihovýchodní části Moravy typické již několik generací. Firma prošla dynamickým rozvojem a dnes se řadí mezi největší výrobce přikrývek, polštářů a čalounických výplní v Česku i na Slovensku.

Portfolio výrobků dále zahrnuje doplňky pro zdravé spaní, přehozy či matrace. Předností firmy je výroba na zakázku. Unikátem 2G Lipov je také rozsah používaných materiálů. Díky vyspělým technologiím je schopna šít výrobky až do šíře 280 cm, což jí poskytuje další konkurenční výhodu.

V současnosti firma zaměstnává 140 pracovníků, kteří pracují ve třech provozech. Přibližně 40 % produkce společnosti je určeno na export. Mezi nejvýznamnější vývozní trhy patří Německo, Slovensko, Rakousko a Itálie.

Kvalita není hřích.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?
Moje současná funkce vznikla rozpadem přidružených výrob v zemědělství. Československé zemědělství bylo na vysoké úrovni a provozovalo velké množství funkčních přidružených výrob. Vzhledem k tomu, že nastal rozpad zemědělských podniků, nastal rozpad i přidružených výrob. Byl jsem vedoucím přidružených výrob v JZD Lipov, která obnášela kovovýrobu, dřevovýrobu, elektrovýrobu a textilní výrobu. V roce 1992 jsem koupil od Ústavu lidového umění nemovitost a tam začala naše výroba. Později jsme odkoupili od zemědělského družstva skladové haly a postupně rekonstruovali na výrobu přikrývek.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Na mém podnikání mne nejvíc těší, že máme spolehlivé pracovníky, a to, že máme minimální fluktuaci a výplaty neměly za celou dobu fungování žádnou prodlevu.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?
V obchodních vztazích si nejvíce vážím stále spolupráce se svými odběrateli, s kterými máme dlouholeté vztahy a nekomunikujeme pouze telefonicky, ale fyzicky se navštěvujeme ve firmách, případně na veletrzích. Tyto vztahy se udržují již několik let.

Odpovídal Oldřich Glogar, jednatel společnosti 2G – spol. s r.o.  

Důvod nominace

Rodinná firma z malebného Horňácka, která patří k největším výrobcům polštářů a přikrývek nejen v České, ale i Slovenské republice. Společnost, která se stále řídí heslem “náš zákazník, náš pán” a dokáže uspokojit jak velkoobchodní odběr, stejně tak jedince. Rozsah používaných materiálů je v tuzemsku ojedinělý. Zachování tradičních hodnot propojených s vyspělou technologií.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů