12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

elem6 s.r.o

Lukáš Laurinec

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Společnost elem6 vznikla v roce 2012 jako distributor sportovních akčních kamer pro střední a východní Evropu. Následoval rychlý rozvoj a brzy firma začala vyrábět vlastní produkty, zejména sportovní kamery, kamery do auta a další drobnou elektroniku. Dnes má ve svém portfoliu široké spektrum vlastních i licenčních značek, které zastupuje. Mimo jiné například LAMAX Electronics, TrueCam či TrueLife. Produkty vyráběné elem6 dostali řadu významných ocenění, vyhráli několikrát produkt roku a autokamery TrueCam používá i německá dálniční policie.

elem6 dnes působí ve většině zemí východní Evropy a Balkánu, vlastní také pobočku v Německu, jejímž prostřednictvím obsluhuje západní trhy. Cílem firmy je dlouhodobý udržitelný růst a získávání pozic na trhu ve všech oblastech, kterým se věnuje.

Při vývoji a výrobě svých výrobků klade společnost elem6 důraz na nejvyšší kvalitu produktů a post prodejních služeb. Naše produkty se zaměřují na rekreační i profesionální sportovce, nadšence a majitele automobilů.. Těmto zákazníkům nabízí elem6 moderní a konkurenceschopné produkty, které zvýší kvalitu jejich života.

Každá firma není jen o spokojených zákaznících, ale také o spokojených zaměstnancích. elem6 nabízí svým zaměstnancům řadu benefitů a je si vědoma toho jak je důležité, aby se zaměstnanci cítili ve firmě dobře a práce je bavila. elem6 se zajímá i o dění mimo firmu a přispívá na charitu.

Jediným způsobem, jak dělat skvělé věci, je dělat to, co milujete. (Steve Jobs)

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce? 
Od malička mě bavila technika, natáčení a sport. V roce 2012 nabíraly sportovní kamery na popularitě, na trhu byly ale pouze drahé přístroje, případně přístroje, které nesplňovaly přesně to, co zákazníci chtěli. S kolegou jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit a od té doby jsme vstoupili do spousty nových kategorií, kde se stále snažíme o to samé - přinášet naším zákazníkům kvalitní produkty.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Má práce je zároveň mým koníčkem, těší mě přinášet zákazníkům produkty takové, jaké bych chtěl používat já sám, což také dělám. Je skvělé potkávat na ulicích lidi s našimi produkty, vidět, jak všichni kolegové v elem6 naše produkty používají a jsou na ně i firmu pyšní. Pozitivní zpětná vazba od našich zákazníků, to je něco skvělého.

Jaké máte plány do budoucna?
Nemohu být příliš konkrétní, ale aktuálně plánujeme vstoupit do nových kategorií, otevřít nové obchodní kanály a soustředit se na zahraniční expanzi.

Odpovídal Lukáš Laurinec, spolumajitel firmy elem6

Důvod nominace

elem6 s.r.o. je významným výrobcem černé spotřební elektroniky v ČR, a to zejména pod značkou LAMAX Electronics, jejímž posláním je, aby lidé dostali z každého okamžiku to nejlepší, a proto LAMAX vyrábí moderní elektroniku, která se snadno používá a je za odpovídající cenu. Mezi nejdůležitější produkty z portfolia značky patří akční kamery a audio produkty postavené na bezdrátové technologii. Dále LAMAX přináší celou řadu chytrých produktů pro sport, práci i volný čas. Česká značka LAMAX v rámci CZ/SK trhu dosáhla velmi rychlého růstu během 4 let. Je příkladem mladé společnosti, která uspěla v poměrně tvrdé konkurenci globálních hráčů, orientací na zákazníka, skrze spolehlivé produkty i výborný zákaznický servis. Aktuálně se drží na předních příčkách v prodejích ve vybraných kategoriích spotřební elektroniky. LAMAX a jeho týmu si vážíme pro jejich vysoce nadstandardní přístup v rámci obchodního vztahu, ať už v roli zákazníka nebo dodavatele. Je to příklad úspěšné mladé české firmy, se kterou každý rád dělá.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů