12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

TREBITSCH HOLDING SE

Tomáš Dyntar

Ročník 2019

Představení nominované firmy

V roce 2007 se v hlavě Tomáše Dyntara zrodil plán otevřít v Třebíči whisky bar. Později přišla ambiciózní myšlenka vyrobit vlastní českou whisky. O sedm let později je tento unikát oficiálně na světě pod značkou TREBITSCH old town distillery.

Firma je první a jediná v Čechách, která se úzce specializuje na výrobu whisky. Tomáš Dyntar vybírá nejkvalitnější místní suroviny, protože ji chce dělat bez ústupků na kvalitě. Každou láhev ručně stáčí i uzavírá. A to se mu vyplácí. Od prvních okamžiků přicházejí pochvalné reakce a objednávky se hromadí. Firma získává ochranné známky a rozšiřuje svoji nabídku. Obdiv a úspěchy sklízí postupně po celém světě. V roce 2017 byla TREBITSCH Czech Single Malt Whisky na prestižní degustaci v michelinské restauraci Edmunds Bistro de Luxe v anglickém Birminghamu vyhlášena jako nejlepší mladý vzorek, jaký kdy porotci ochutnali.

Původní firma se rozrůstá do holdingové struktury, dostává se do velkoobchodních sítí a zakládá stále větší množství sudů, které si sama vyrábí. Postupně investuje do obnovy nedalekého barokního lihovaru v Šebkovicích, aby mohla zvýšit svoji produkci.
Tomáš Dyntar a jeho tým buduje silnou českou značku, která se chce zařadit ke světové špičce výrobců whisky. Velký zájem o ni mají importéři z celého světa. Whisky TREBITSCH se pije v USA, Japonsku, Jižní Koreji, Číně, v balkánských zemích a dalších místech, kde její mimořádnou chuť oceňuje odborná i laická veřejnost.

V roce 2018 firma získala mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že je whisky vyráběna v košer kvalitě. Otevřela také svůj první stylový whisky bar – v třebíčské židovské čtvrti přímo v domě zapsaném na seznamu památek UNESCO. Vznikl take vlastní investiční fond, který pomáhá firmám ze skupiny TREBITSCH růst a přitom zhodnucuje prostředky svých investorů díky dlouhodobému staření whisky v sudech. Později získala whisky TREBITSCH zlatou medaili na soutěži WOMENS WINE & SPIRIT AWARDS 2019.
Krom otevření druhého baru v Praze v pasáži u divadla Broadway má firma spoustu ambiciózních plánů. Každý v týmu věří, že si s budoucími výzvami poradí, protože staví na pevných základech a jsou trpělivý.

Tvoříme odvážný příběh české whisky.

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Dlouhodobá vášeň. Nejdřív mě bavilo whisky popíjet. Pak jsem začal přemýšlet nad otevřením vlastního baru. Postupně jsem se zajímal o výrobu whisky a experimentoval. Založil jsem firmu Česká whisky s.r.o., která vyrostla v TREBITSCH HOLDING SE. Rozšířili jsme tým a teď společně whisky pod mým vedením vyrábíme.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Nejvíc asi to, že pracuji na svém a ta práce je zároveň mým koníčkem.

Jaké máte plány do budoucna?
Chceme rozšiřovat výrobu a přitom udržet kvalitu našich produktů. Hrát si s chutí. Experimentovat a hledat nové možnosti. Plánuji se navěky věnovat whisky.

Odpovídal Tomáš Dyntar, distillery master a zakladatel TREBITSCH HOLDING 

Důvod nominace

Česká whiskey, ve světě dnes známá jako TREBITSCH whiskey vznikla z ambice jednoho Čecha, a díky týmu profesionálů slaví mnoho úspěchů u nás i za hranicemi. Vydobyla si své místo na výstavních policích, představila se gruzínské královské rodině a stala se diskutovanou položkou v investorských kruzích. Zkrátka stoupající hvězda s inovativním přístupem k tradičnímu nápoji.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

fanoušek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů