12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Pet Farm Family s.r.o.

Alena Lengyelová

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Společnost Pet Farm Family vznikla v roce 2015, původně jako výrobce kvalitních sušenek pro psy Sušienkovo. Od té doby firma vyrostla co do počtu zaměstnanců, tak i šíře sortimentu. Momentálně nabízí celou plejádu chutných a zdravých, udržitelně vyráběných a ekologických produktů pro psy a kočky. Vlastní sortiment doplňuje nabídka ekologických hraček a ručně vyráběných pelechů a příslušenství od firem, které sdílí stejnou filosofii jako Pet Farm Family.

Jejím základem je požadavek, aby všechny produkty byly vyrobené z přírodních bio a eko materiálů. Stejné požadavky mají i na své dodavatele – zemědělce a farmáře z ČR a SR. Podporují ty pěstitele a chovatele, kteří ještě nezapomněli, jak se mají chovat k přírodě a ke zvířatům. Zdraví a normy jsou pro Pet Farm Family na prvním místě.

Továrna Pet Farm Family v Praze v sobě spojuje výrobu, kancelář i prodejnu. Celá budova využívá zelenou energii, protože šetrnost k přírodě, udržitelnost a maximální eliminace znečištění jsou základní pilíře společnosti. Výrobky odsud putují do celého ČR, na Slovensko, i do Maďarska.

Ak sme zmenili život aspoň jednému chlpáčovi k lepšiemu, všetko to naše úsilie za to stálo, BAF!

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Za najväčšiu prekážku považujeme pohodlnosť ľudí, ktorí zabúdajú, na to že každý jeden z nás má budúcnosť ďalších generácií vo svojich rukách. Chceme im preto ukázať že aj malá firma dokáže podporiť snahu dotiahnuť svet k svetlejším začiatkom. V PFF sme sa rozhodli hľadieť faktom zoči voči, a aj preto napríklad nepoužívame síce ľahšie dostupné a lacné suroviny, ktoré k nám ale prúdia z celého sveta s obrovskou ekologickou stopou. Naopak, podporujeme lokálnych malých farmárov, ktorých ingrediencie sú kvalitnejšie a udržateľnejšie. Chceme ľuďom pomôcť prekonať ich lenivosť ohľadom ekológie tým, že im dodáme produkty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani na parížskej klimatickej konferencii.

Jaké máte plány do budoucna?
Nepoľaviť, a to je zároveň aj mottom našej značky. Prinášať aj naďalej kvalitné & udržateľnejšie alternatívy, aj v podobe takých fajnotiek, akými je napríklad naša rada produktov INSECTA. Taktiež plánujeme učiť ľudí byť ešte o čosi viac zodpovednejšími a chceme sa spoločne podieľať nielen na sýtení útulkáčov, ale napríklad aj zalesňovať našu zem a tak znižovať dopady našej výroby.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?
Odvaha? Takto pred 6 rokmi som rozdávala naše prvé fajnotky chlpáčom z blízkeho okruhu priateľov a dnes tieto isté fajnotky šteklia chuťové poháriky chlpáčom v rôznych kútoch sveta. A to sa mi veľa mojich najbližších smialo, ale nie preto že by mi neverili, že by fajnotky nechutili, vedia aká som kuchárka (skromne:) ale tie názvy – Losie Bobky, Kravina... báli sa jako to zoberú ľudia. A feedback od zákazníkov? Bol a dodnes je viac ako pozitívny. Každý sa pri čítaní našich názvov usmieva od ucha k uchu, kdekoľvek si to prečítajú, jedno oko neostane suché! A fajnotky sú vždy do poslednej omrvinky schrumkané.

Odpovídala Alena Lengyelová, spolumajitelka firmy Pet Farm Family 

Důvod nominace

Alie je srdcař, který hýbe světem krmiva pro zvířata. Nebere zvířata jako bytosti, které si zaslouží jen něčím nacpat žaludek. Chce, aby jejich strava byla stejně kvalitní jako ta, kterou si můžeme dopřát my - lidé. V celé firmě hledají i nové inovativní způsoby výroby krmiva, využívání například hmyzu pro krmiva. Vše s ohledem na ekologii a udržitelnost prostředí. Zajímá ji původ surovin, zároveň celá firma běží na zelené energii. Je to člověk, který tuto firmu rozjel z ničeho a vkládá do toho duši. A ač to mnohým může připadat na hlavu, bio žrádlo pro psy, tak já si myslím, že je to dobrý směr. Však naši chlupáči jsou součástí rodiny a zaslouží si jen to nejlepší.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

bývalý zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů