12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Mickeyho mikrojesle a školka

Lenka Kratinohová

Ročník 2019

Představení nominované firmy

V roce 2011 se vrátili z 5,5letého pracovního pobytu ze Severního Irska. Bylo jí 52 let a úspěch v nalezení práce byl minimální. Rozhodovala se mezi domovem pro seniory a mateřskou školou. V té době pečovala o 92letou babičku, ale práce se staršími lidmi je složitá, proto vyhrály děti, které nabíjí pozitivní energií. Vzdělání měla pedagogické a evidována byla na ÚP. Dodělala si na ÚP podnikatelský kurz a začala vyřizovat. To byl konec roku 2011.

Naštěstí v tomto období stále pečovala o babičku a měla 13letou nejmladší dceru. V tu dobu i manžel z důvodu snižování stavu zaměstnanců přišel o práci a byl veden na ÚP. Ona v té době bez nároku na podporu v nezaměstnanosti a zařizovala soukromou školku i přes byrokracii úřadů. Její manžel v tuto dobu měl čas na rekonstrukci domu na školku.

Po všech úskalích otevřela školku 1. 12. 2013. Půl roku bylo ve školce 1 dítě po 2 hodinách 2x týdně. Potom se na doporučení začínaly ozývat další děti. Pracovala jako OSVČ a zaměstnala dcery po MD z ÚP s dotací na společensky účelné místo. Čekala na výzvu z MPSV na Dětské skupiny. 11. 11. 2015 převedla školku na s.r.o. a psala projekt z ESF na Dětskou skupinu a stala se spolu s nejstarší dcerou zaměstnancem s.r.o. Dostala dotace z výzvy 035 na Dětskou skupinu na 2 roky. Začátek projektu byl 1. 3. 2016 a do 28. 2. 2016 bylo vystaráno – Zařízení péče o děti předškolního věku dle živnostenského zákona v Ostravě.

6. 1. 2017 jí zemřela nejmladší dcera Klárka a svůj žal překonává práci s dětmi. Přes den ji děti dobíjí. Snaží se o to, aby školka fungovala nadále. Následné dotace ve školce ze zištných či nezištných důvodů nedostala, ale i tak 17 měsíců bez dotací i s konkurencí s mnohem levnějším školkovným naproti, školku udržela. Napsala 2 projekty na mikrojesle, kde byl projekt schválen, ale alokace nestačila na všechny projekty, a tak je projekt v zásobníku. U DS byla úspěšnější a zase projekt získala na 2 roky. Od 28.3.2019 je starobní důchodkyní, ale prací zapomíná na jiné starosti, děti má ráda nade vše.

Nejenom očima a ušima vede cesta k člověku, ale také srdcem a citem. (Jan Werich)

Mapa
Firma sídlí v Moravskoslezském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce? 

Bezmocnost při hledání práce v 52 letech.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?    

Slušného chování.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?  

Houževnatost a píli.

Odpovídala Lenka Kratinohová, ředitelka firmy Mickeyho mikrojesle a školka, Dětská skupina z.s.

Důvod nominace

Práce s dětmi je velmi namáhavá, protože jsou v tomto zařízení děti již od 1 roku, ale nabíjí pozitivní energií. Největším oceněním této práce jsou spokojené děti a potažmo také rodiče dětí. Úspěchy ve vzdělávání a výchově dětí je nám velkou motivací pro další práci.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů