Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

PENDA s.r.o.

Martin Pěnička

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Svůj podnikatelský nápad dostal Martin Pěnička už v roce 1997. Potřeboval tehdy vytisknou seminární práce a sháněl se po náplních do tiskárny za výhodnou cenu. Zakoupil od prodejce pár kusů, které nabídl i spolužákům se slevou a během chvilky všechny prodal. Na kolejích se brzy rozkřiklo, u koho lze náplně do tiskárny pořídit nejlevněji a Martinovi se podnikání postupně rozvíjelo.

V roce 2001 si zaregistroval doménu TisknuLevne.cz, na které založil e-shop. V dalších letech firma rostla a rostla, a Martin postupně řešil první zaměstnance, opakovaně stěhování do čím dál větších prostor, a nakonec i logistiku. V tomto ohledu byl zlomový rok 2015, kdy v září firma expedovala první balíček z vlastního skladu rozlohy 1250 m2 v Dobřejovicích u Prahy.

V roce 2019 se může firma pyšnit více než 100milionovým obratem, 76 prodejnami po celé ČR a 35 zaměstnanci a 70 franšízovými partnery po celé ČR. Přes tuto velikost se daří v naší společnosti držet rodinná atmosféra. Téměř všichni lidé v současném vedení začínali ve firmě na nejnižších pozicích skladníků a prodavačů. Do současných manažerských pozic postupně vyrostli s firmou díky osobnímu rozvoji. Velmi si vážíme a důsledně dbáme na naši unikátní firemní kulturu s důrazem na neustálý osobní rozvoj jednotlivců i týmů. Další aktivitou je vlastní firemní časopis, do kterého sami zaměstnanci spontánně začali přispívat.

Nemám rád extrémy, a to nijak extrémně.

Mapa
Firma sídlí v Královéhradeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Nejvíce mě těší neustále hledání nových výzev a prostorů pro zlepšení a vytváření prostoru pro úspěchy našich vlastních lidí, partnerů i zákazníků. Každý rok se nám podařilo překonat 2-3 větší výzvy a tím posílit naše postavení a jako firma povyrůst. S narůstající firmou pak přirozeně narůstá velikost jednotlivých výzev, a díky tomu nás to pořád baví.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Za největší překážku v podnikání považuji aktuální nízkou míru odpovědnosti v celé společnosti k vyšším hodnotám typu etika, morálka a odpovědnost k životnímu prostředí, k pravidlům a v neposlední řadě i k samotným zákonům. A to jak ze strany těch, kteří zákony tvoří (legislativní změny, na které téměř není žádný čas se připravit), tak ze strany jednotlivců, pro které není morální problém porušovat pravidla a obcházet zákony. Ale i v tomto spatřuji v naší společnosti postupný posun a věřím, že bude ještě lépe.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?
Vždy mám radost, když narazím na partnera, se kterým se nám začne dařit hledat a vymýšlet oboustranně výhodné řešení nebo nějaké nové zajímavé vylepšení nebo inovace.

Odpovídal Martin Pěnička, jednatel společnosti PENDA

Důvod nominace

S touto společností budujeme už několik let značku a poskytované služby. Spolupráce je oboustranně inspirující. Díky jejich a naší invenci se nám daří posilovat povědomí na trhu.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů