12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Mikroelektronika spol. s r.o.

Jindřich Nádvorník

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Mikroelektronika je ryze česká společnost, založená v roce 1991. Její počátky ovšem sahají až do 80. let, kdy ve Vysokém Mýtě působil její předchůdce, specializující se na vývoj a výrobu elektroniky. Hlavním oborem činnosti byl zpočátku vývoj a výroba řídicí a měřící auto-elektroniky včetně taxametrů. Odtud byl už jen kousek k prvním zařízením na výdej jízdenek, které odstartovaly výrobní program odbavovacích zařízení pro veřejnou dopravu. 

Vedle odbavovacích systémů se Mikroelektronika nadále věnovala vývoji a výrobě elektroniky na zakázku pro automobilový, energetický a komunikační průmysl.

Díky inovativnímu přístupu a členství v řadě asociací se Mikroelektronika aktivně podílí na formování budoucnosti veřejné dopravy. Dynamický růst společnosti vyústil v roce 2007 ve stavbu zcela nového výrobního a správního areálu ve Vysokém Mýtě. Areál je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro vývoj, testování a výrobu elektroniky a poskytuje pracovní uplatnění více než 240 vysoce kvalifikovaným zaměstnancům. Obrat společnosti se stabilně pohybuje nad hranicí 500 mil. Kč.

Přístup společnosti Mikroelektronika je založen na profesionalitě, zákaznicky orientované podpoře a na týmové práci motivovaných a spokojených zaměstnanců. Dbá také na životní prostředí, a proto v procesu výroby používá ekologicky nezávadné bezolovnaté pájení a své výroby na trhu uvádí v ekologických obalech. 

Mapa
Firma sídlí v Pardubickém kraji

Důvod nominace

Skvělý český majitel.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů