12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Andělská aukce

Barbora Povišerová

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Andělská aukce je charitativní projekt, který založila Martina Povišerová před 11 lety a její dcera Barbora jde v jejích šlépějích. V současné době se jedná o největší charitativní akci v Jihočeském kraji, která se koná každoročně v Českých Budějovicích.

Andělská aukce, při které se draží obrázky žáků z arteterapeutického ateliéru Arpida, v loňském 11. ročníku vynesla přes milion korun. Celkem už tímto způsobem centrum Arpida získalo více než 7 milionů korun, díky kterým mohou mít děti i dospělí kvalitní zázemí pod jednou střechou a vše, co potřebují.

Martina Povišerová působila před 11 lety jako marketingová manažerka jednoho obchodního centra. V té době spravovala centrum rakouská společnost, a jak je to u nich zvykem, chtěla mít v marketingovém plánu i charitativní akci. Dočetla se, že někde v Praze se dražil obraz pro Nadaci Olgy Havlové, a napadlo ji to zkusit zorganizovat. V té době ani netušila, že mají v Arpidě nějaký arteterapeutický ateliér a byla velmi překvapena, co ty děti dokážou. Vybrala deset obrázků a zkusila to ve velmi komorní atmosféře zorganizovat. O pár let později na pozici skončila, ale Andělská aukce šla s ní.

Každý podzim jsem byla svědkem toho, jak mamka prožívá přípravy. Od neskutečného stresu, zodpovědnosti až po výslednou radost. Nikdy to nedělala pro peníze, vždy jen z přesvědčení, že dělá správnou věc. Učila mě, že v životě jsou důležitější věci, než jsou peníze a že každý neměl tolik štěstí. Brala jsem jako samozřejmost, že musíme vždy v době příprav mamku v některých věcech omluvit a že večery tráví s Andělskou aukcí. Celé své dospívání jsem jí pomáhala více a více, až nadešel moment, kdy se mamka odstěhovala do zahraničí a uznala, že jsem připravena vést aukci já. Tehdy mi bylo 22 let a cítila jsem obrovskou zodpovědnost. Byla to pro mě ta největší životní škola, kterou mi mamka mohla dát. Dala mi důvěru, svěřila mi své takové třetí dítě a já při dalším ročníku vybrala více peněz než v tom předchozím.

V současné době se již naplno věnuji přípravě XII. ročníku, který se uskuteční opět v prosinci v Českých Budějovicích. Jednou z novinek však bude, že se nebude už jednat o jednodenní akci, ale o soubor charitativních akcí, které proběhnou měsíc před aukcí a Andělská aukce bude samotným vyvrcholením všeho.

Některé skutečnosti nedokážeme změnit, můžeme jim pouze pomoci.

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?
Andělskou aukci vymyslela moje mamka a celých osm let ji organizovala. V naší rodině je tato akce symbolem adventu a vždy se tento předvánoční čas točil kolem organizace. Já se každý rok aktivně zapojovala a byla jsem přítomna na všech ročnících. Po osmém ročníku se mamka rozhodla, že je nejvyšší čas to předat někomu dalšímu. No a já se stala tou vyvolenou.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?
Toho, že mě každý rok lidé kolem aukce přesvědčují o tom, že naše společnost ještě není tak zkažená, jak občas slýcháme z médií, ale naopak existuje spousta lidí, kterým není lhostejný osud jiných.

Jaké máte plány do budoucna?
V současné době rozjíždím dva své projekty, ale na jejich odtajnění je ještě čas. :-) Co se týče Andělské aukce, tak si nedokážu představit, že bych ji nedělala a že bych jednou měla oznamovat, že nebude. Takže to vypadá, že ji ještě několik ročníků čeká! :-)

Odpovídala Barbora Povišerová, organizátorka Andělské aukce

Důvod nominace

Jestli je někdo, kdo by si tuto cenu zasloužil, jsou to dámy Povišerovy. Martina Povišerová před 11 lety vymyslela charitativní akci s názvem Andělská aukce. Před 4 lety se rozhodla v této akci pokračovat její dcera, které bylo tenkrát pouhých 21 let. Za celých 11 let nevynechaly ani jeden ročník, vždy tomu obětovaly nesmírné množství energie, času a nervů, to vše bez nároku na honorář. V současné době je tato akce jedna z největších charitativních v České republice. V letošním roce se Barbora Povišerová chystá akci posunout ještě na vyšší úroveň a její plány jsou skutečně cílevědomé. V loňském ročníku se vydražilo přes 1 000 000 Kč.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů