Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

OrtoTechnika a.s.

Rudolf Půlpán

Ročník 2019

Představení nominované firmy

PhDr. Rudolf Půlpán se oboru protetiky a ortopedických náhrad věnuje celý svůj profesní život. V roce 1980 absolvoval střední školu a po ukončení vojenské služby nastoupil do Fakultní nemocnice jako ortopedický technik. V roce 1994 založil firmu Ortopedické pomůcky s.r.o. jako první nestátní zdravotnické zařízení v oboru. Tu následně v roce 2015 vystřídala akciová společnost Ortotechnika. Od samého začátku je základem výroba ortopedických pomůcek pro tělesně postižené. V roce 2000 se stal prezidentem Federace ortopedických protetiků technických oborů a v této funkci zůstal dodnes.

Výrobky jsou převážně hrazeny z prostředků zdravotních pojišťoven a jedná o pomůcky, jako jsou protézy, ortézy, bederní pásy, obličejové masky, ortopedické vložky, rehabilitační pomůcky a francouzské hole. Vysoký standard poskytovaných služeb zajišťují kvalifikovaní pracovníci v oboru, kterých má firma dostatek, a to díky tomu, že se od samého začátku podílí na výuce odborníků, jak na středoškolské, tak i na vysokoškolské úrovni. Jmenovaný se významně podílel na přípravě těchto studijních oborů a příprava budoucích odborníků je tím u nás oceňována i v rámci Evropské unie.

Firma aktivně podporuje rozvoj sportovních aktivit zdravotně postižených. Ve spojení s Univerzitou Karlovou pomáhá vyvíjet vybavení pro handicapované sportovce a ve spolupráci s Centrem pohybových aktivit UK FTVS pořádá zimní kurzy lyžování a letní kurzy jachtingu.

Je lepší zapálit jen malou svíčku, než navždy proklínat temnotu.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?
Rodinná tradice - otec RNDr. Rudolf Půlpán léta pracoval ve Výzkumném protetickém pracovišti, které sídlilo v budově Jedličkova ústavu.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Dr. Rudolf Jedlička.

Jaké máte plány do budoucna?
Aplikovat nové technologie, které by ještě více zlepšily námi vyráběné pomůcky, konkrétně snímání měrných podkladů pomoci 3D scannerů.

Odpovídal Rudolf Půlpán, člen představenstva akciové společnosti Ortotechnika

Důvod nominace

Především pro celoživotní práci v oblasti protetiky, přínos tomuto oboru a s tím související pomoc handicapovaným lidem k návratu do života.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů