12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

Hamerník s.r.o.

Václav Hamerník ml.

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Rodinná firma Hamerník na trhu působí od roku 1991. Zaměřuje se na výrobu dřevěných násad a rukojetí pro zahrádkáře, stavebníky, dělníky, lesníky i kutily s cílem poskytnout zákazníkům co největší pracovní komfort a kvalitu. Firma se zabývá sériovou výrobou násad a dokáže vyjít vstříc i náročným přáním zákazníka.


Své produkty vyrábí z kvalitních surovin evropských lesů vytěžených způsobem šetrným k životnímu prostředí, což potvrzuje i certifikát FSC.

Výrobní procesy a nové technologie, které firma používá a inovuje, umožňují opracovat dřevo s minimem odpadu a i ten se dále zpracovává do dřevěných briket.

Od roku 2015 spolupracuje společnost Hamerník s ženskou věznicí ve Světlé nad Sázavou a poskytuje zaměstnání ženám ve výkonu trestu. Rovněž aktivně podporuje projekt Běh se žlutou stužkou – uteč předsudkům, který poukazuje na problém obtížné zaměstnatelnosti lidí se záznamem v rejstříku trestů a jejich znovu začlenění do běžného života.

V roce 2017 založila firma neziskovou organizaci Help Way z.s., pod jejíž záštitou pomáhá odsouzeným při prvních krocích na svobodě.

Dejme lidem druhou šanci, pokud o ni stojí.

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Tradice rodinného podniku.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Momentálně v lidských zdrojích. Do výroby se hlásí stále méně lidí, proto jsme využili možnost zaměstnávat odsouzené. Není to práce jednoduchá, jelikož mnohé z nich často nemají žádné nebo velmi malé pracovní návyky.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?
Poslechnu si názory lidí kolem sebe, ale snažím se žít a pracovat tak, abych se na sebe ráno mohl podívat do zrcadla.

Odpovídal Václav Hamerník ml., jednatel firmy Hamerník

Důvod nominace

Rodinná firma Hamerník působí od roku 1991. Zaměřuje se na zpracování dřeva, na výrobu rukojetí, násad apod., přičemž dbá na tradice a životní prostředí. S Václavem Hamerníkem jsem spolupracovala jako ředitelka ženské věznice v oblasti zaměstnávání odsouzených. Pro firmu žije i dýchá, jejímu chodu se s partnerkou věnuje v podstatě nepřetržitě. Svým zaměstnancům (i těm z řad odsouzených) vytváří skvělé pracovní prostředí, zapojuje se do charitativních projektů a podporuje i projekt Yellow Ribbon Run - běh s odsouzenými proti předsudkům ve společnosti. Pro bývalé odsouzené vytváří pracovní místa a snaží se jim pomoci s integrací do společnosti. Obdivuji jeho energii a angažovanost.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů