12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

JIPOCAR Group, a.s.

Petr Prokop

Ročník 2019

Představení nominované firmy

"Je to téměř 30 let, co jsem založil firmu JIPOCAR, která je dnes lídrem na trhu dopravy a logistiky v České republice. Věřím, že pro mnohé symbol kvality, spolehlivosti a úspěchu. Při zakládání společnosti jsem ani nemohl tušit význam svých rozhodnutí, která ovlivnila spoustu lidí kolem mne. Kdysi jsem obdivně, možná trochu závistivě, vzhlížel k zahraničním firmám, jejichž stáří bylo srovnatelné s dnešním JIPOCARem. Tehdy jsem se domníval, že jejich existence je již samozřejmostí a na věčné časy. Dnes už to tak nevidím, neb jsem časem pochopil, že v životě lidském není nic jistého, že člověk musí být sebejistý, být pozitivní a věřit v dobro. Jen tak pak může i dlouhodoběji udržet to, co dobude.

Možná to začalo někdy v době, kdy ještě nikoho nemohlo ani napadnout, že přijde den, kdy svoboda se navrátí a s tím i příležitost vzít život do vlastních rukou. Do roku 1990 jsem velmi aktivně hledal cestu, jak nežít v šedi doby. Tvrdě jsem ve volném čase pracoval, měl jsem velký podnikatelský příklad v rodině a pak to přišlo..."

Ing. Petr Prokop

Everywhere on time.

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Tvořivost a pak ohlédnutí zpět, kdy vidím, že vše co se udělalo, dává smysl.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Přemíra snahy státu o lepší podmínky v podnikání přinášející často opačný efekt…

Jaké máte plány do budoucna?

Úspěšně dokončit předání firmy další generaci.

Odpovídal Petr Prokop, předseda představenstva JIPOCAR Group

Důvod nominace

Ing. Prokop založil firmu JIPOCAR těsně po revoluci v roce 1990. Je typickým příkladem podnikatele, který vybudoval firmu "od píky" a celou dobu ji i sám řídil. Osobně jsem se s Petrem Prokopem setkala jako ředitelka věznice, když jsme započali spolupráci v oblasti zaměstnávání odsouzených žen. Ze zaměstnanců firmy bylo od začátku patrné, jak svého šéfa respektují, jak si ho váží. I k odsouzeným vždy přistupoval on i jeho kolegové jako k běžným zaměstnancům, vytvořil solidní pracovní podmínky a skvělé zázemí. Jeho jednání je vždy lidské, zajímá se o problémy svých kolegů, angažuje se v charitě, vždy volí individuální přístup. Podporuje i projekt týkající se integrace odsouzených do společnosti Yellow Ribbon. Petr Prokop před časem vystoupil z aktivního vedení firmy, kterou oficiálně předal svým dětem. Nominace a případné ocenění by bylo krásným hodnocením jeho 30leté práce ve firmě, kterou založil.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů